Arsenal wybrał nowego kapitana

Martin Odegaard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Martin Odegaard

Martin Odegaard został nowym zawodnikiem kapitanem Arsenalu. Informacje w tej sprawie podało biuro prasowe klubu z Londynu.

  • Arsenal podjął decyzję w sprawie wyboru nowego kapitana
  • Charakteryczna opaska będzie kolejna częscią garderoby Martina Odegaarda w sezonie 2022/2023
  • Duńczyk podobna role pełni także w reprezentacji Norwegii

Mikel Artety powierzył funkcję kapitana reprezentantowi Danii

Martin Odegaard trafił do Arsenalu w styczniu 2021 roku. Najpierw na wypożyczenie, a latem minionego roku już na zasadzie transferu definitywnego. Ofensywny pomocnik związał się z londyńczykami kontraktem do 2025 roku.

“Martin ma już doświadczenie w noszeniu opaski kapitana, bo ma ją także w prezentacji Norwegii od marca zeszłego roku. Życzymy zawodnikowi wszystkiego najlepszego w nowej roli” – napisano w wiadomości opublikowanej na stronie internetowej Kanonierów.

Zobacz także:

23-letni zawodnik w ostatnim sezonie wystąpił w 36 meczach Premier League. Zdobył w nich siedem bramek, a ponadto zanotował cztery asysty. Odegaard od 2014 roku jest też powołany do reprezentacji Norwegii.

Okazję na poprawienie swojego dorobku Odegaard będzie miał w trakcie kampanii 2022/2023. Arsenal, zanim zacznie kampanię ligową, to rozegra sparing z Sevillą.

Pierwszy mecz nowego sezonu londyńczycy rozegrają natomiast z Crystal Palace. Na swoim stadionie inauguracyjny bój w Premier League ekipa Mikela Artety rozegra natomiast z Leicester City.

Czytaj więcej: Arsenal wypożyczył perspektywicznego bramkarza

Komentarze