Szykuje się zaskakujący powrót na ławkę trenerską Tottenhamu?

Antonio Conte wraz z końcem sezonu prawdopodobnie przestanie pełnić funkcję trenera Tottenhamu. Media spekulują już na temat jego potencjalnego następcy. Według dziennikarzy The Times możliwy jest powrót na ławkę trenerską Kogutów Mauricio Pochettino.

Mauricio Pochettino
Pressfocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Antonio Conte latem prawdopodobnie przestanie pełnić funkcję trenera Tottenhamu
  • Koguty przygotowały już listę potencjalnych następców Włocha
  • Jednym z nich jest Mauricio Pochettino, który wyraził chęć powrotu do pracy w Londynie

Tottenham może znów skłonić się w stronę Mauricio Pochettino

Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Antonio Conte z Tottenhamem Hotspur. Włoch wydaje się kompletnie wypalony pracą, a wyniki osiągane przez jego drużynę są dalekie od satysfakcjonujących. Z tego też względu przewiduje się, że umowa trenera nie zostanie przedłużona, a latem zastąpi go inny szkoleniowiec.

W tym gronie wymienia się wielu kandydatów, jednak nie widać konkretnego faworyta. Zdaniem dziennikarzy The Times istnieje spora szansa, że na ławkę trenerską Tottenhamu wróci Mauricio Pochettino. Legendarny trener Kogutów utrzymuje dobre kontakty z prezesem klubu, Danielem Levym. Wyraził również chęć ponownej współpracy z londyńskim zespołem.

Na liście potencjalnych następców Conte znajduje się kilka głośnych nazwisk. Wśród nich wymienia się Luisa Enrique, a także Hansiego Flicka. Decyzje podjęte zostaną dopiero pod koniec obecnej kampanii. 

Tottenham zajmuje aktualnie czwarte miejsce w Premier League. Priorytetem zarządu jest kwalifikacja do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Jej brak byłby prawdziwą katastrofą finansową i sportową dla Kogutów

U nas też: Włoskie media nie mają wątpliwości ws. przyszłości Conte

Komentarze