Prawnicy walczą o transfer Grosickiego. Nottingham czeka na Polaka

Kamil Grosicki
Kamil Grosicki fot. Grzegorz Wajda

Trwa właśnie nerwowe oczekiwanie w sprawie transferu Kamila Grosickiego, na które z uwagę patrzą zarówno angielskie, jak i polskie media. O reprezentancie Polski i piłkarzu West Bromu w samych superlatywach wypowiada się Chris Houghton, menedżer Nottingham Forrest. Zostawił nawet dla niego wolne miejsce w kadrze.

Czytaj dalej…

Sytuacja klubowa Kamila Grosickiego bardzo się skomplikowała. Polak nie cieszy się uznaniem w oczach menedżera Slavena Bilicia i nie zmieniły tego dobre występy w reprezentacji. Naszego rodaka nie ma w planach West Bromwich Albion na ten sezon. Ostatnio poinformowano, że nie będzie go nawet w kadrze pierwszego zespołu. Zawodnik jest tym samym skazany na grę w rezerwach lub przesiedzenie całego zespołu na trybunach.

Przed Grosickim otworzyła się jednak inna droga, a mianowicie wypożyczenie. Zabiega o niego w dalszym ciągu Nottingham Forrest. Polak był bliski przenosin do tego klubu w ostatnim dniu okna transferowego. Ostatecznie transakcja nie mogła zostać potwierdzona, bo jeden z klubów miał się spóźnić o rzekome 21 sekund w dostarczeniu niezbędnych dokumentów.

Co postanowi Angielska Federacja?

Nottingham nie zamknęło jednak tematu Grosickiego i zabiega o to, by wypożyczenie zostało finalnie uznane. Klub zostawił nawet wolne miejsce w zgłoszonej do rozgrywek Championship 25-osobowej kadrze. Zrobił to właśnie z myślą o reprezentancie Polski.

Nottingham Post cytuje menedżera klubu, Chrisa Houghtona, który ma wyrażać nadzieję, że transfer „Grosika” dojdzie ostatecznie do skutku. W sprawie wypowiedział się też opiekun West Bromu, Slaven Bilić, licząc na to, że temat Grosickiego wyjaśni się w ciągu kolejnych 24 godzin. – Uczciwie Kamilowi współczuję tej niepewności. Mamy nadzieję, że na dniach dowie się na czym stoi – powiedział Bilić cytowany przez Birmingham Live. W sprawę zaangażowani są prawnicy. Zarówno ci klubowi, jak i ci zatrudnieni przez reprezentanta Polski. Werdykt odnośnie transferu ma zostać ogłoszony przez Angielską Federację Piłkarską już niebawem.

Scenariusze są tym samym dwa. Albo wypożyczenie Grosickiego stanie się faktem, albo też do stycznia będzie męczyć się z West Bromwich Albion.

Komentarze