Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Allegri: Chciałbym doświadczyć pracy w Premier League

Massimiliano Allegri od rozstania z Juventusem FC wciąż pozostaje bez pracy. Włoch ostatnio był wymieniany jako kandydat do zastąpienia Mikela Artety w Arsenalu FC. Były opiekun Starej Damy w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi nie ukrywał, że chciałby spróbować swoich sił w Premier League.

Czytaj dalej…

Massimiliano Allegri rozstał się z Juventusem latem 2019 roku. 53-latek urodzony w Livorno prowadził ekipę z Turynu w 271 spotkaniach. Włoch z Juve wygrał między innymi pięć razy scudetto i cztery razy Puchar Włoch. Allegri poprowadził też turyńską ekipę dwukrotnie do finału Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie Juventus był zmuszony uznać wyższość FC Barcelony i Realu Madryt.

– Chciałbym doświadczyć pracy w Premier League. Pracując we Włoszech, byłem przez cztery lata w Milanie, a przez pięć w Juve. Liczę, że niebawem wrócę do pracy, chociaż wiem, że to nie taka prosta sprawa – przekonywał utytułowany trener w rozmowie z The Times.

– Myślę, że angielska piłka uległa znacznej poprawie. W lidze pracuje wielu zagranicznych trenerów, co ma wpływ na to, że piłka angielska stała się nieco bardziej taktyczna i wyrafinowana. Nie zmienia to jednak faktu, że tradycje futbolu w Anglii zostały zachowane – mówił Allegri.

– Dzięki temu zostaje zachowana odpowiednia równowaga między duchem angielskiej piłki a nową jakością i podejściem taktycznym nowych trenerów – kontynuował Włoch.

– Istotne jest to, że każdy kraj ma swoją własną historię. Anglia różni się od Włoch, które z kolei różnicą się Hiszpanii, czy od Niemiec. Trudno jest zmienić los kraju – zakończył Allegri.

Komentarze