Alderweireld niepewny swojej przyszłości w Tottenham

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Toby Alderweireld ma do końca czerwca 2020 roku ważny kontrakt z Tottenhamem Hotspur. Środkowy obrońca na razie nie zastanawia się nad tym, czy zostanie w drużynie Kogutów.

Czytaj dalej…

O odejściu Belga spekuluje się już od kilku miesięcy. Jego umowa wygasała z końcem tego sezonu, ale klub z Londynu postanowił skorzystać z opcji przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Po jej aktywowaniu zawodnik będzie mógł jednak odejść za 25 milionów funtów, bowiem taką ma klauzulę odstępnego.

– W tym sezonie jeszcze pozostało wiele meczów do rozegrania. Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt, dlatego nie wybiegam dalej niż do końca tego sezonu – powiedział Alderweireld w rozmowie z Sky Sports.

– O innych rzeczach nic nie wiem. Jestem szczęśliwy w Spurs, a więc zobaczymy co przyniesie przyszłość. Cały czas jestem w pełni zdrowy. Rozegrałem w tym sezonie mnóstwo minut i potwierdziłem, że jestem zdrowy. Nie czuję się, że mam 30 lat, czuję się młodszy – przyznał.

Belg występuje w Tottenhamie od 2015 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 27 meczach Premier League. Oprócz tego rozegrał siedem spotkań w Lidze Mistrzów i cztery w Pucharze Ligi.

Komentarze