Obstawianie meczów – gdzie obstawiać mecze online?

Obstawianie i typowanie meczów to w zakładach bukmacherskich codzienność. Cały interes polegający na przyjmowaniu zakładów kręci się właśnie wokół obstawiania meczów. Typowanie zakładów na mecze może dotyczyć każdego sportu – od piłki nożnej przez tenis i koszykówkę aż po darts, badminton i snooker. W zależności od dyscypliny obstawianie meczów wygląda różnie – zakłady na piłkę nożną wymagają innego rozeznania aniżeli tenis. Pewne kwestie pozostają jednak stałe np. te dotyczące analizowania meczów, szukania zakładów i kursów, a także grania u najlepszych bukmacherów. Jak obstawiać mecze? Pamiętaj: kto pyta, nie błądzi!

obstawianie meczów online

Obstawianie meczów to szeroki temat, bo wokół niego kręci się wiele aspektów, na które muszę zwrócić uwagę. Przede wszystkim, co jest ważne? Oczywiście, to gdzie obstawia się mecze. Do typowania zakładów potrzebny jest bukmacher, bo to jedyna instytucja, która oferuje zakłady sportowe. Zajęciem bukmachera jest właśnie udostępnianie oferty po to, żebym ja mógł obstawiać kupony. A więc kwestia bukmachera jest istotna, bo od jego wyboru będzie zależeć, jak ci obstawianie będzie szło. Dlaczego? U tych wysoko ocenianych bukmacherów na starcie można odebrać freebet bez depozytu lub inny bonus, za który będę mógł obstawiać mecze. Na początek to idealne rozwiązanie, żeby wdrożyć się w temat. Nic tak nie smakuje, jak wygrane kupony za bonusowe środki!

Do obstawiania meczów potrzebne są również typy, a także system bukmacherski. Zwrócenie uwagi na te elementy pozwoli ci znacznie lepiej obstawiać zakłady. Po co grać na chybił-trafił? Tutaj pokażę ci, co zrobić, żeby typowanie meczów było bardziej opłacalne!

Jakiego bukmachera wybrać do obstawiania meczów?

Stosuje się zasadę, żeby wybierać bukmacherów z wysokimi opiniami. To rozsądne, ponieważ łatwo wnioskować z tego, że bukmacher z dobrą oceną = pewne grono zadowolonych graczy z jego usług. W obstawianiu meczów wybór bukmachera odgrywa istotną funkcje. Wyżej wspomniałem m.in. o bonusach, ale to wiąże się też z opcją gry bez podatku lub kursami bukmacherskimi. Obie te kwestie w ostatecznym rozrachunku sprawiają, że na obstawianiu meczów możesz wygrywać po prostu więcej!

Twój wybór musi się zawęzić do legalnych bukmacherów, bo tylko u takich firm można zgodnie z prawem obstawiać kupony. Grono bukmacherów z licencją jest jednak tak szerokie, że bez problemu można znaleźć takiego, który zaoferuje ci bonusy, udostępni grę bez podatku, a idąc dalej – zaoferuje wysokie kursy.

Gdzie obstawiać mecze?

Najczęściej wybieranymi bukmacherami w Polsce do obstawiania meczów są na pewno STS i Fortuna. Skąd to wiem? Poza tym faktem, że sam u nich obstawiam, to dodatkowo znam statystyki rynkowe, które pokazują zachowania klientów. Większość typerów w naszym kraju na swojego bukmachera wybiera STS i Fortunę. Popularnością cieszy się również bukmacher Superbet i zakłady bukmacherskie ComeOn, a na rynku wciąż pojawiają się nowi bukmacherzy.

STS
Najwyższy bonus tylko z kodem GOAL!
98/100
Superbet
Atrakcyjne promocje z kodem GOAL!
95/100
Fortuna
Bonusy i promocje dla każdego z kodem GOAL!
92/100
ComeOn
Bonus w gotówce i inne atrakcje!
90/100
Betfan
Bonus 200% poleca Mariusz Pudzianowski!
90/100

Obstawianie meczów w STS

Najpopularniejszym bukmacherem w Polsce pozostaje STS, a obstawianie meczów u tego operatora należy do najłatwiejszych. Gracze nie bez przyczyny najczęściej decydują się na zakładanie konta w STS, a łatwa nawigacja i przejrzysta oferta powodują, że po prostu zostają na dłużej. Swoją rolę odgrywa w tym wszystkim nowoczesna aplikacja mobilna, która należy do ścisłej czołówki na rynku. Każdy może obstawiać w STS bez obaw o bezpieczeństwo swoich danych, a solidna marka, którą przez lata budował bukmacher budzi zaufanie potencjalnych graczy.

Obstawianie meczów w Superbet

Do ścisłego grona najlepszych bukmacherów przebił się w ostatnich latach Superbet, który coraz mocniej rozpycha się na szczycie rankingu legalnych operatorów. Bez cienia wątpliwości można polecić typerom obstawianie w Superbecie, ponieważ posiada on bardzo dobry pakiet bonusów powitalnych, a także liczne promocje dla stałych graczy. Mocną pozycję na rynku pomogła zbudować również funkcjonalna aplikacja, która pozwala na szybkie operowanie płatnościami i błyskawiczny dostęp do oferty bukmacherskiej.

Obstawianie meczów w Fortunie

Połączenie doświadczenia z innowacyjnymi rozwiązaniami doskonale odwzorowuje ofertę Fortuny. To jeden z najdłużej działających bukmacherów w Polsce i wciąż zaliczany do czołówki. Częste aktualizacje oferty na start i ogrom promocji zachęcają do regularnego obstawiania w Fortunie. Po raz kolejny potwierdza się fakt, że kluczem do zainteresowania graczy jest odpowiednio stworzona aplikacja bukmacherska, a Fortuna takową posiada. Aktywni typerzy mogą liczyć na dodatkowe gratyfikacje i bonusy od Fortuny, więc na pewno warto posiadać konto u tego bukmachera.

Obstawianie meczów w Betclic

Sporą popularnością wśród polskich graczy niezmiennie cieszy się bukmacher Betclic. Zwłaszcza zadowoleni z jego oferty regularni użytkownicy, którym niekoniecznie zależy na bardzo bonusach powitalnych, ale wolą korzystać na częstych promocjach i wyzwaniach dla stałych typerów. Obstawianie w Betclic wiąże się z bardzo szeroką ofertą bukmacherską i intuicyjną apką, a do tego dochodzą częste akcje promocyjne i oryginalne misje dla obstawiających. Chociaż pakiet na start być może nie jest nie do przebicia dla konkurencji, to ogółem rzecz biorąc, oferta bukmachera Betclic jest godna sprawdzenia.

Jak obstawiać mecze?

Zakłady bukmacherskie mają już tak długą historię, że o obstawianiu meczów można by napisać pracę magisterską. To tak długi i wyczerpujący temat. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie chcesz od nas nudnej i długiej treści, a konkrety związane z tym co cię interesuje. No więc: jak obstawiać mecze? W skrócie można odpowiedzieć: musisz kierować się planem!

Plan na obstawianie meczów powinien uwzględniać kilka elementów. Pierwsze co – to wybór dyscypliny. Zaczynając obstawianie musisz odpowiedzieć na pytanie, który sport mnie interesuje i w jakiej dyscyplinie czuje się najlepiej? Po co to? Po to, abyś typował zakłady na mecze, które śledzisz i znasz drużyny/zawodników. Uwierz, to naprawdę ułatwia obstawianie!

Co dalej? W twoim planie powinno znaleźć się miejsce związane z budżetem na zakłady. Nie można stosować zasady, że typuje za środki, które aktualnie mam na koncie. Skuteczny gracz zakładów bukmacherskich postępuje inaczej. Obstawiając mecze kieruje się tym, jak wygląda jego budżet. Dla zasady, co miesiąc przeznacza pewną kwotę na zakłady, a następnie w oparciu o nią przygotowuje kupony i stawki. Wszystko to jest po to, żeby nie przegrywać pieniędzy, które miałyby mieć inne zastosowanie w twoim życiu. Budżet na zakłady to ważna kwestia, która daje ci komfort obstawiania.

Z budżetem w zakładach bukmacherskich powiązana jest kwestia systemu. Jak obstawiać mecze systemem? Wcześniej oczywiście musisz wybrać system według którego chcesz grać zakłady. Kiedy już go będziesz znał i stosował, to zauważysz, że twoje stawki będą przewidywalne, a to ułatwia planowanie kolejnych ruchów u bukmachera.

Ustalenie budżetu, wdrożenie systemu, to dobra droga do tego, żebyś obstawiał coraz lepiej. W obstawianiu meczów chodzi oczywiście też o granie prawidłowych typów. Typy zapewniają wygraną, bo kiedy wchodzą, to bukmacher rozlicza nasze kupony bukmacherskie pozytywnie. A nie trzeba tłumaczyć, że to wiąże się z wypłatą wygranych. Typy jednak nie biorą się tylko ze szczęścia. Biorą się one z dobrej analizy meczu. Decydujący krok w obstawianiu meczów, to twoje możliwości związane z analizowaniem spotkań.

Analiza meczu

Obstawianie meczu to właśnie typy bukmacherskie, które grasz na konkretną rywalizację. Nie powinny one brać się w myśl zasady “a nuż się uda”. Typowanie meczów, to analizowanie zespołów/zawodników pod kątem wystąpienia zdarzenia, które można obstawiać w zakładach u bukmachera. Dla przykładu, kiedy chcę zagrać zakład na under/over 2.5 to muszę mieć ku temu przesłanki, a nie tylko przeczucie.

W analizie meczowej nie kieruję się przeczuciem, a przede wszystkim faktami. Co uważam za fakt obstawiając mecze? To pozycja w tabeli, wyniki drużyn, ich skuteczność i bilanse. Nie ma uzasadnienia dla typów over 3.5 w spotkaniach defensywnych ekip. Dlatego w takich sytuacjach nie typuję takich zakładów. Analiza meczu przekłada się na ostateczny typ, jaki obstawię u bukmachera.

Przy obstawianiu meczów zwracaj uwagę na statystyki, wykresy i tabelę, ale nie tylko te informacje powinny przyciągać twoją uwagę. Typowanie to też szersze podejście do tematu, a więc wiedza odnośnie kadry zespołu na mecz. Chodzi o to, czy trener może korzystać ze wszystkich zawodników, czy posiada jakieś urazy/absencje? Wystarczy spojrzeć na półfinał Ligi Mistrzów i rewanżowe starcie Manchester City – PSG. Kiedy pojawiła się informacja o kontuzji Kyliana Mbappe od razu spadły kursy na wygraną Manchesteru, a urosły na zwycięstwo PSG. Uraz ważnego gracza bardzo wpływa na przebieg meczu, a co za tym idzie na obstawiane zakłady.

Obstawianie meczów z analizą jest kluczowe i nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś typerem piłki nożnej, NBA, e-sportu lub siatkówki. Każdy sport wymaga indywidualnego podejścia, a każda rywalizacja zawsze ma wiele aspektów pobocznych. Na ich bazie buduje się analizę, która następnie może wymiernie wpłynąć na jakość typowanych zakładów.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.