Władysław
Koczerhin

Władysław Koczerhin to ukraiński piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Rakowa Częstochowa, z którym wygrał mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Jednokrotny reprezentant Ukrainy.

Czytaj dalej…

30
IMAGO/Natanael Brewczynski/400mm.pl
Imię i nazwisko Władysław Koczerhin
Data urodzenia 1996-04-30
Miejsce urodzenia Odessa
Narodowość Ukraina
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Władysław Koczerhin – kariera

Władysław Koczerhin jest wychowankiem ukraińskiego Dnipro Dniepropietrowsk. To w tym zespole kształcił się jako junior, ale i zadebiutował w seniorskim futbolu. Miało to miejsce, gdy pomocnik miał 20 lat. Po zaledwie roku w dorosłej piłce zdecydował się przenieść do Zorii Ługańsk. Tam wyrósł na jednego z podstawowych graczy, budząc zainteresowanie klubów z innych lig.

W styczniu 2022 roku Raków Częstochowa porozumiał się z Koczerhinem w kwestii umowy, która miała wejść w życie latem. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła jednak, że transfer został przyspieszony. W ten sposób pomocnik trafił do ekipy Medalików już w marcu.

W swoim pierwszym pełnym sezonie wydatnie pomógł Rakowowi w sięgnięciu po mistrzostwo oraz Superpuchar Polski.

Koczerhin był etatowym młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. W seniorskiej kadrze narodowej rozegrał, jak dotąd, tylko jeden mecz. Otrzymał kwadrans w sparingu z Czechami we wrześniu 2021 roku.

Władysław Kocherhin – aktualności