Simon
Kjaer

Simon Kjaer to duński zawodnik występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2020 roku piłkarz AC Milan, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch. Ma też na koncie triumf z Sevillą w Lidze Europy. Etatowy reprezentant kraju, kapitan reprezentacji Danii.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/Petter Arvidson
Imię i nazwisko Simon Kjaer
Data urodzenia 1989-03-26
Miejsce urodzenia Horsens
Narodowość Dania
Aktualny klub AC Milan
Pozycja środkowy obrońca
Waga 86 kg
Wzrost 191 cm

Simon Kjaer – kariera

Simon Kjaer rozpoczął grę w piłkę już w wieku czterech lat. Szybko dołączył do akademii w miejscu urodzenia – Horsens. Już w wieku 15 lat przeniósł się jednak do jednej z najlepszych szkółek w kraju – FC Midtjylland. Tam zapracował sobie na miano największego duńskiego talentu. Ojczyznę opuścił w 2008 roku, trafiając do włoskiego Palermo. Dwa lata we Włoszech pokazały, że defensor rzeczywiście ma potencjał predestynujący go do gry na wysokim poziomie. Dlatego też w 2010 roku VfL Wolfsburg postanowił zainwestować w niego 12,5 miliona euro.

Pobyt w Niemczech nie był jednak udany. Spędził w jego ramach rok na wypożyczeniu w AS Roma, ale generalnie rzecz ujmując, po trzech latach jego wartość na rynku drastycznie spadła. Przeniósł się do francuskiego Lille, gdzie odbudował renomę. W Ligue 1 szybko przebił się do pierwszego składu, co zwróciło uwagę Fenerbahce. To dwa lata w Turcji pozwoliły mu wrócić do głównego nurtu. W 2017 roku o Kjaera postarała się bowiem Sevilla. Andaluzyjczycy zapłacili za piłkarza 12,5 miliona euro i… ponownie nie sprawdził się w nowych rozgrywkach. Zimą 2020 roku wypożyczono go do AC Milan, a po pół roku przeniósł się do Mediolanu na stałe. Z Rossonerimi sięgnął po wymarzone mistrzostwo w 2022 roku, ale dla Stefano Pioliego pozostaje głównie opcją rezerwową.

Kjaer ma fantastyczną renomę w swoim kraju. Zadebiutował w reprezentacji Danii już w 2009 roku i pozostaje w niej do dziś. Wziął z nią udział na dwóch mistrzostwach Europy i trzech mundialach. Pełni w kadrze funkcję kapitana i niebawem z pewnością wysforuje się na pierwsze miejsce w klasyfikacji największej liczby występów w tej drużynie.

Simon Kjaer – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Simon Kjaer?

Ederson rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Simon Kjaer?

Simon Kjaer w trakcie swojej kariery grał w klubach: AC Horsens, FC Midtjylland, US Palermo, VfL Wolfsburg, AS Roma, Lille OSC, Fenerbahce Stambuł, Sevilla FC, Atalanta Bergamo, AC Milan.