Sergino
Dest

Sergino Dest to holenderski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2020 roku związany z FC Barceloną. Sezon 2023/2024 spędza na wypożyczeniu w PSV Eindhoven.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Richard Gordon/Icon Sportswire
Imię i nazwisko Sergino Dest
Data urodzenia 2000-11-03
Miejsce urodzenia Almere
Narodowość Stany Zjednoczone
Aktualny klub PSV Eindhoven
Pozycja prawy obrońca
Waga 62 kg
Wzrost 170 cm

Sergino Dest – kariera

Do seniorskiej piłki Sergino Dest dorastał w akademii Ajaksu Amsterdam. W 2019 roku udało mu się zadebiutować w barwach pierwszej drużyny. Młodziutki wówczas defensor imponował dynamiką oraz umiejętnościami gry do przodu. Jego rozwojowi przyglądały się wielkie kluby, a po zaledwie jednym sezonie na transfer zdecydowała się FC Barcelona, która zapłaciła holenderskiemu klubowi aż 21 milionów euro.

Przygoda na Camp Nou nie potoczyła się jednak po myśli Desta. Choć początek miał obiecujący, później przestał się rozwijać, a na domiar złego – zaczął sprawiać problemy wychowawcze. Po dwóch latach FC Barcelona zdecydowała się wypożyczyć go do innego zespołu, gdzie mógłby nabrać doświadczenia. Trafił do Milanu, lecz nie był to udany ruch. Stefano Pioli szybko z niego zrezygnował, w związku z czym większość sezonu przesiedział na ławce rezerwowych lub trybunach.

Dest miał nadzieję, że po powrocie do Barcelony uda mu się zapracować na zaufanie Xaviego Hernandeza. Tak się nie stało, dlatego latem 2023 roku Duma Katalonii wypożyczyła go do PSV Eindhoven. Tam cieszy się regularnymi występami.

Pierwszy występ dla seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych Dest zaliczył we wrześniu 2019 roku. Wspólnie z kadrą zagrał na mistrzostwach świata w Katarze.

Sergino Dest – aktualności