Dominik
Hładun

Dominik Hładun to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W 2022 roku zamienił Zagłębie Lubin na Legię Warszawa. Z Wojskowymi zdobył Puchar Polski.

Czytaj dalej…

30
IMAGO/Mikołaj Barbanell/ZUMA Wire
Imię i nazwisko Dominik Hładun
Data urodzenia 1995-09-17
Miejsce urodzenia Lubin
Narodowość Polska
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja bramkarz
Waga 77 kg
Wzrost 190 cm

Dominik Hładun – kariera

Dominik Hładun od najmłodszych lat związany był z Zagłębiem Lubin, gdzie przechodził przez kolejne etapy klubowej akademii. Później trafił do rezerw, a latem 2015 roku został wypożyczony do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Grał w niej regularnie, a po rundzie jesiennej wrócił do drużyny. Na debiut w pierwszej drużynie Zagłębia musiał jednak jeszcze długo poczekać.

Premierowe spotkanie w Ekstraklasie Hładun zaliczył w lutym 2018 roku. Rozegrał pełną rundę wiosenną, a od sezonu 2018/2019 był już niekwestionowanym numerem jeden w bramce. Wiosną stracił natomiast kilka miesięcy na skutek problemów zdrowotnych.

Hładun stopniowo budował swoją pozycję w lidze i całej Ekstraklasie. Był wymieniany wśród najlepszych bramkarzy w całym kraju. 

W 2022 roku przyszedł czas na zmianę. Wówczas wygasł jego kontrakt z Zagłębiem Lubin. Pomimo doniesień o zagranicznej przeprowadzce, finalnie wylądował w Legii Warszawa. Nie zdołał jednak w stolicy wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Jest głównie rezerwowym dobrze dysponowanego Kacpra Tobiasza. Wspólnie z drużyną Hładun zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Dominik Hładun – aktualności