Rafał
Boguski

Rafał Boguski to doświadczony zawodnik, który w trakcie swojej kariery odnosił duże sukcesy z Wisłą Kraków. Na swoim koncie ma również kilka występów w reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

PressFocus
Imię i nazwisko Rafał Boguski
Data urodzenia 1984-06-09
Miejsce urodzenia Ostrołęka
Narodowość Polska
Aktualny klub Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 69 kg
Wzrost 173 cm

Rafał Boguski – kariera

Rafał Boguski urodził się 9 czerwca 1984 roku w Ostrołęce. Piłkarską karierę rozpoczął w ŁKS-ie Łomża, z którego w styczniu 2016 roku przeniósł się do Wisły Kraków. W klubie tym spędził niemal całą dotychczasową karierę, z półroczną przerwą na występy na wypożyczeniu w GKS-ie Bełchatów. Na boiskach polskiej ekstraklasy rozegrał prawie 350 spotkań. Z “Białą Gwiazdą” trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski (2008, 2009, 2011).

Na swoim koncie ma również sześć występów i trzy gole w pierwszej reprezentacji Polski, w której debiutował w grudniu 2007 roku za kadencji Leo Beenhakkera, w towarzyskim spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpił w kwietniu 2009 roku, strzelając dwie bramki w wygranym 10:0 meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino.

Rafał Boguski po zakończeniu sezonu 2020/2021 zdecydował, że odchodzi po wielu latach z Wisły Kraków. Postanowił przenieść się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Z zespołem tym w sezonie 2022/23 wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy, ale następnie pożegnał się z klubem. Swoją karierę kontynuuje w zespole z niższej klasy rozgrywkowej – Kalwiarance Kalwaria Zebrzydowska.

Rafał Boguski – aktualności