Reprezentant Argentyny ominie mundial w Katarze

Juan Musso
Pressfocus Na zdjęciu: Juan Musso

Za nieco ponad dwa miesiące mecz Polska – Argentyna. Wiadomo już, że przeciwko naszej kadrze nie zagra kontuzjowany Juan Musso.

  • Selekcjoner reprezentacji Argentyny przed mundialem będzie miał ograniczony wybór
  • Kontuzji doznał jeden z bramkarzy
  • Uraz wykluczy go z udziału w mistrzostwach świata

Argentyna bez jednego z bramkarzy

Reprezentacja Argentyny ma przed sobą dwa ostatnie mecze towarzyskie przed zaplanowanym na listopad i i grudzień mundialem. Aktualny triumfator Copa America zmierzy się z Hondurasem i Jamajką. Oba spotkania zaplanowano w Stanach Zjednoczonych. Z drużyną, którą dowodzi Lionel Scaloni, nie przebywa Juan Musso. Powodem jest kontuzja.

Argentyński bramkarz zapewne znalazłby się w gronie powołanych, gdyby nie problemy zdrowotne. Tych Musso nabawił się w siódmej kolejce Serie A. 28-latek znalazł się w wyjściowej jedenastce Atalanty, czyli wicelidera tabeli ligi włoskiej. Ekipa z Bergamo grała z Romą bez Musso przez niemal całą potyczkę. Argentyńczyk opuścił boisko już w ósmej minucie z powodu urazu twarzy, który uniemożliwił mu kontynuowanie gry.

Musso jest bramkarzem Atalanty od ponad roku. W tym czasie zagrał 54 mecze, w których 16 razy zachował czyste konto. Włoski zespół będzie musiał radzić sobie bez Argentyńczyka do końca roku, ponieważ golkiper przeszedł operację. Tym samym dwukrotny reprezentant swojego kraju nie zdąży wyleczyć się na mistrzostwa świata i zabraknie go w gronie powołanych.

Czytaj także: Przemowa #5. Legia ponad stan. Mistrz znów gdzieś indziej?

Komentarze