El.MŚ: Ekwador nie do zatrzymania

Ekwador - Francja

Fantastyczny start eliminacji do rosyjskiego czempionatu kontynuują Ekwadorczycy, którzy pewnie pokonali dziś Wenezuelę 3:1 (2:0). Bramki Martineza, Montero i Caicedo, pozwoliły podopiecznym trenera Quinterosa odnieść czwarte kolejne zwycięstwo w eliminacyjnej kampanii.

Ekwadorczycy świetnie rozpoczęli spotkanie i po 23. minutach prowadzili już 2:0. Najpierw w 15. minucie świetnie w uliczkę Martineza wypuścił podaniem z prawej flanki Paredes, a piłkarz meksykańskiego Pumas wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Wenezueli. Osiem minut później po zbyt słabym wybiciu Barojy piłkę przejął Bolanos, po którego podaniu do siatki trafił Montero.

Kwadrans po przerwie podopieczni trenera Quinterosa dołożyli kolejnego gola. Po dośrodkowaniu Montero z lewej flanki, fantastyczną główką popisał się Caicedo, po którego strzale z 14 metrów, futbolówka wpadła do bramki odbijając się jeszcze po drodze od poprzeczki.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola. Płaską centrę z prawej flanki posłał Rosales, a na dalszym słupku skutecznie zamknął ją Josef Martinez.

Tak jak przed spotkaniem, tak i po, Wenezuela i Ekwador znajdują się na dwóch biegunach tabeli. Ekwadorczycy z kompletem punktów zdecydowanie przewodzą stawce, natomiast La Vinotinto pozostają na dnie tabeli i jako jedyna reprezentacja, Wenezuela nie otworzyła jeszcze punktowego dorobku.

Wenezuela – Ekwador 1:3 (0:2)
0:1 F. Martinez 15′
0:2 Montero 23′
0:3 Caicedo 60′
1:3 J. Martinez 84′