El. MŚ: Zapowiedź wydarzeń w Azji

MŚ 2018
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: MŚ 2018

W najbliższych dniach rozegrane zostaną trzecia i czwarta seria gier ostatniej fazy eliminacji Mistrzostw Świata 2018 w strefie azjatyckiej. Najciekawiej zapowiadają się wtorkowe spotkania pomiędzy Japonią i Australią, a także Iranem i Koreą Południową.

Czytaj dalej…

FAZA ELIMINACJI

W Azji rozgrywana jest aktualnie trzecia runda kwalifikacji do MŚ Rosja 2018 – w walce o bilety na mundial pozostało już tylko dwanaście zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentacje z pierwszych i drugich miejsc wywalczą bezpośredni awans na rosyjski czempionat, natomiast drużyny z trzecich pozycji zagrają dwumecz, którego stawką będzie miejsce w barażu interkontynentalnym.

CO ZA NAMI

Podczas poprzedniej przerwy reprezentacyjnej rozegrano dwie kolejki trzeciej rundy – komplet zwycięstw zanotowały reprezentacje Uzbekistanu, Australii i Arabii Saudyjskiej. Największą niespodzianką była za to z pewnością porażka Japonii ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

SYTUACJA W TABELI

Jak do tej pory rozegrano dwie serie gier – w grupie A na dwóch pierwszych miejscach plasują się Uzbekistan i Iran, a w grupie B – Australia i Arabia Saudyjska.

CO PRZED NAMI

W przeciągu niespełna tygodnia ponownie rozegrane zostaną dwie kolejki grupowych zmagań. Najcięższy terminarz przypadł tym razem Socceroos, którzy najpierw w meczu na szczycie tabeli zmierzą się z Arabią Saudyjską, a kilka dni później zagrają u siebie z Japonią. Interesująco zapowiada się także konfrontacja Iranu z Koreą Południową.

Terminarz 3. kolejki – 6 października 2016
12:35 Japonia – Irak (B)
13:00 Korea Południowa – Katar (A)
13:35 Chiny – Syria (A)
15:00 Uzbekistan – Iran (A)
18:00 ZEA – Tajlandia (B)
19:45 Arabia Saudyjska – Australia (B)

Terminarz 4. kolejki – 11 października 2016
11:00 Australia – Japonia (B)
14:30 Irak – Tajlandia (B)
15:00 Uzbekistan – Chiny (A)
16:45 Iran – Korea Południowa (A)
18:00 Katar – Syria (A)
19:45 Arabia Saudyjska – ZEA (B)

Komentarze