El. MŚ: Wenezuela gromi Boliwię

MŚ 2018
Na zdjęciu: MŚ 2018

Prawdziwy strzelecki festiwal urządzili sobie dziś reprezentanci Wenezueli, którzy rozgromili przed własną publicznością Boliwię 5:0 (2:0). Dla La Vinotinto była to dopiero pierwsza wygrana w eliminacyjnej kampanii. Bohaterem gospodarzy został Joseph Martinez, który skompletował hat-tricka. Pozostałe bramki zdobyli Kouffati i Otero.

Już w trzeciej minucie gry na prowadzenie wyszli La Vinotinto. Po dalekim zagraniu z głębi pola, Murillo uprzedził niepotrzebnie wychodzącego z bramki Lampego, piłkę sprzed linii bramkowej niezbyt przekonywująco wybił Raldes, a strzałem głową z sześciu metrów, futbolówkę do siatki posłał Kouffati.

Siedem minut później było już 2:0 dla Wenezueli. Dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Otero, a po strzale głową Martineza futbolówka zatrzepotała w siatce. Siedem minut przed przerwą z okolic narożnika pola karnego huknął Gonzalez, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał jeszcze Otero, ale Lampe zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

W pierwszych minutach drugiej połowy bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze. Najpierw strzał z dystansu Kouffatiego odbił Lampe, a kilka minut później po główce Martineza, futbolówka minęła światło bramki. W 68. minucie gospodarze prowadzili już 3:0 – po dośrodkowaniu Otero z rzutu rożnego, po strzale Vizcarrondo piłkę odbił Lampe, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Martinez.

Dwie minuty później, Joseph Martinez skompletował hat-tricka – Zambrano sprytną podcinką posłał futbolówkę za linię obrony, a Martinez stojąc tyłem do bramki, przelobował strzałem głową wysuniętego z bramki Lampego. W 76. minucie było już 5:0 – prawą stroną pola karnego przedarł się Murillo, który wyłożył piłkę do Otero, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

Wenezuela odnosi tym samym pierwsze zwycięstwo w eliminacjach i opuszcza ostatnie miejsce, na które zrzuca Boliwię. W następnej kolejce La Vinotinto zmierzą się z Ekwadorem, a Boliwijczycy gościć będą Paragwaj.

Wenezuela – Boliwia 5:0 (2:0)
1:0 Kouffati 3′
2:0 Martinez 10′
3:0 Martinez 68′
4:0 Martinez 70′