El. MŚ: W Azji bez niespodzianek

MŚ 2018
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: MŚ 2018

W czwartkowych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie azjatyckiej wszystko poszło zgodnie z planem. Zwycięstwa odnieśli faworyci, tylko jedno z 15 spotkań zakończyło się remisem, a zaledwie w dwóch obie drużyny zdobyły bramkę. Awans do kolejnej rundy zapewniła sobie tylko Tajlandia, a w ostatniej kolejce zapowiada się kilka bardzo interesujących rywalizacji o bezpośrednią promocję do kolejnej fazy eliminacji.

Czytaj dalej…

Do Kataru i Korei Południowej dołączyła Tajlandia, która po remisie 2:2 z Irakiem zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w grupie F. Istną kanonadę urządziła sobie Australia (7:0 z Tadżykistanem), Japonia (5:0 z Afganistanem), Jordania (8:0 z Bangladeszem) oraz Syria (6:0 z Kambodżą).

W ostatniej kolejce czekają nas cztery bezpośrednie starcia o awans do trzeciej rundy eliminacji w strefie azjatyckiej – Arabia Saudyjska zagra ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (grupa A), Australia zmierzy się z Jordanią (B), Iran powalczy z Omanem (D), a Japonia podejmie Syrię (E). Korespondencyjny pojedynek wyłoni za to pierwszą drużynę w grupie H, gdzie liczą się już tylko Uzbekistan i Korea Północna.

Aktualnie na czterech pierwszych miejscach gwarantujących grę w kolejnej fazie spośród reprezentacji zajmujących obecnie drugie lokaty, znajdują się Syria, ZEA, Jordania i Korea Północna.

Grupa A: ZEA – Palestyna 2:0; Arabia Saudyjska – Malezja 2:0
Grupa B: Australia – Tadżykistan 7:0; Jordania – Bangladesz 8:0
Grupa C: Chiny – Malediwy 4:0; Katar – Hong Kong 2:0
Grupa D: Iran – Indie 4:0; Oman – Guam 1:0
Grupa E: Japonia – Afganistan 5:0; Syria – Kambodża 6:0
Grupa F: Irak – Tajlandia 2:2; Wietnam – Tajwan 4:1
Grupa G: Korea Południowa – Liban 1:0
Grupa H: Uzbekistan – Filipiny 1:0; Bahrajn – Jemen 3:0

Komentarze