El. MŚ: Ruszyła czwarta runda w strefie CONCACAF

Stany Zjednoczone
Na zdjęciu: Stany Zjednoczone

Już tylko 12 zespołów walczy w strefie CONCACAF o bilety na Mistrzostwa Świata Rosja 2018. Dziś w nocy rozpoczęła się czwarta runda eliminacji, która ma wyłonić sześć drużyn do fazy finałowej.

GRUPA A

W grupie A komplety punktów zainkasowały reprezentacje Meksyku i Kanady. El Tri bezproblemowo rozprawili się z Salwadorem – w siódmej minucie pięknym golem z rzutu wolnego popisał się Guardado, a trzy minuty przed przerwą na 2:0 podwyższył Herrera. W 64. minucie wynik meczu ustalił Vela, który sprytną podcinką pokonał Hernandeza. Udanie rozpoczęli również Kanadyjczycy, którzy skromnie pokonali Honduras, po bramce Johnsona, który w 38. minucie wykończył dośrodkowanie Hoiletta.

GRUPA B

Liderem grupy B po pierwszej kolejce jest Panama, która pokonała na wyjeździe Jamajkę. Przyjezdni objęli prowadzenie w 43. minucie, kiedy to bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Cooper. Drugą bramkę Jamajczycy wbili sobie sami – w 52. minucie po dośrodkowaniu z lewej flanki, nieszczęśliwą interwencję zaliczył Morgan. W drugim spotkaniu Kostaryka skromnie pokonała Haiti, a jedynego gola dla ćwierćfinalisty ubiegłego mundialu zdobył Gamboa.

Jamajka – Panama 0:2 (0:1)
0:1 Cooper 43′
0:2 Morgan (sam.) 52′

Kostaryka – Haiti 1:0 (1:0)
1:0 Gamboa 29′

GRUPA C

Już na inaugurację tej rundy, strzelecki festiwal urządzili sobie Amerykanie, którzy rozgromili Saint Vincent i Grenadyny aż 6:1. Mecz rozpoczął się jednak sensacyjnie od gola dla przyjezdnych już w piątej minucie. Podopieczni trenera Klinsmanna odpowiedzieli już po sześciu minutach, celną główką Wooda. W pierwszej połowie trafiali jeszcze Johnson z rzutu wolnego i Altidore główką po rzucie rożnym. Po zmianie stron trafiali już tylko piłkarze USA – w 51. minucie znów po kornerze, tym razem do siatki trafił gracz Stoke, Geoff Cameron. Siedem minut później na 5:1 podwyższył Zardes, a w 74. minucie po rykoszecie wynik meczu ustalił Altidore. Więcej emocji przyniosło spotkanie Gwatemali z Trynidadem i Tobago. Po bezbramkowej pierwszej połowie, goście zadali dwa ciosy po zmianie stron, a do siatki trafiali Hyland i Jones. Gospodarze gola kontaktowego i jak się później okazało honorowego, zdobyli 90. minucie.

USA – Saint Vincent i Grenadyny 6:1 (3:1)
0:1 Anderson 5′