El. MŚ: Przełamanie Albicelestes

Lionel Messi

Serię czterech spotkań bez wygranej przerwali reprezentanci Argentyny, którzy pokonali przed własną publicznością Kolumbię 3:0 (2:0). Komplet punktów ekipie Albicelestes zapewniły trafienia Leo Messiego, Lucasa Pratto i Angela Di Marii.

Na pierwszą okazję trzeba było poczekać do szóstej minuty – z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Messi, a strzał głową Otamendiego powędrował tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty później, Albicelestes objęli prowadzenie – fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Leo Messi, po którego uderzeniu z 23 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie zatrzepotała w siatce.

W 23. minucie gospodarze prowadzili już 2:0 – piłkę z prawej flanki dośrodkował Messi, a celną główką z ośmiu metrów popisał się Pratto. W 67. minucie bliscy kolejnego gola byli gospodarze, ale po strzale Di Marii futbolówka ostemplowała słupek.

Sześć minut przed przerwą futbolówka zatrzepotała ponownie w siatce Los Cafeteros – Messi przejął piłkę na połowie przeciwnika, po czym wyłożył ją do Di Marii, a zawodnik PSG bez najmniejszych problemów pokonał Ospinę. W doliczonym czasie gry, bliski zmniejszenia rozmiarów porażki był James Rodriguez, który strzałem z rzutu wolnego ostemplował słupek.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Argentyna przeskoczyła w tabeli Kolumbię i awansowała na piąte miejsce w eliminacyjnej tabeli. W następnej kolejce Albicelestes zmierzą się z Chile, natomiast Kolumbia powalczy o punkty z Boliwią.

Argentyna – Kolumbia 3:0 (2:0)