El. MŚ: Kolejne zwycięstwo Canarinhos

Kibice reprezentacji Brazylii

Kolejny krok w kierunku Mistrzostw Świata w Rosji wykonała rozpędzona Brazylia, która wygrała szóste spotkanie z rzędu, ogrywając Peru na wyjeździe po golach Gabriela Jesusa i Renato Augusto. Canarinhos zanotowali także czwarte kolejne czyste konto i odskoczyli drugiemu Urugwajowi na cztery punkty.

Pierwszą okazję stworzyli sobie w ósmej minucie Peruwiańczycy – Carrillo wymienił szybką “klepkę” z Cuevą, po czym strzałem z ostrego kąta ostemplował słupek. Dwie minuty później błyskawiczną kontrę wyprowadzili goście, Neymar związał ze sobą kilku obrońców, po czym wyłożył futbolówkę na piętnasty metr, ale płaski strzał Paulinho zdołał sparować Gallese.

Dziesięć minut przed przerwą Brazylia powinna prowadzić 1:0. Neymar posłał doskonałą centrę z rzutu rożnego, strzał głową z pięciu metrów oddał Fernandinho, ale piłka po wysokim koźle przefrunęła nad poprzeczką.

W 57. minucie znów do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Fernandinho, ale tym razem piłkarz The Citizens posłał ją obok bramki. Minutę później było już jednak 0:1 – szarża Coutinho zatrzymała się na defensorach Peru, ale Aquino niefortunnie wyłożył piłkę niepilnowanemu Gabrielowi Jesusowi, który strzałem prawą nogą pokonał Gallese.

W 72. minucie sporo szczęścia mieli goście – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył zbiegający na bliższy słupek Aquino, Alisson sparował futbolówkę prosto na głowę Ramosa, który nie zdążył jednak odpowiednio jej przyłożyć i piłka przeleciała tuż obok słupka.

Kwadrans przed końcem spotkania, świetnym technicznym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego popisał się Neymar, ale Gallese zdołał trącić futbolówkę na poprzeczkę. W 79. minucie goście podwyższyli prowadzenie – Gabriel Jesus zagrał w polu karnym do Renato Augusto, a ten plasowanym uderzeniem ustalił wynik na 2:0.

Brazylia ma na swoim koncie już 27 punktów i w obecnej formie, raczej mało prawdopodobne jest, by wypadła poza czołową czwórkę. Neymar i spółka w marcu zagrają w spotkaniu na szczycie z Urugwajem, natomiast ósme w tabeli Peru, powalczy o punkty z Wenezuelą.

Peru – Brazylia 0:2 (0:0)
0:1 Gabriel Jesus 58′
0:2 Renato Augustu 79′

Loyola, Cueva – Renato Augusto

Peru: Gallese – Loyola, Rodriguez, Ramos, Corzo Chavez (79′ Advincula) – Yotun, Aquino – Carrillo (62′ Ruidiaz), Cueva, Polo (75′ Sanchez) – Guerrero

Brazylia: Alisson – Filipe Luis, Miranda, Marquinhos, Alves – Renato Augusto, Fernandinho, Paulinho – Neymar, Gabriel Jesus (83′ Willian), Coutinho (86′ Douglas Costa)