El. MŚ: Kolejne emocje przed nami

MŚ 2018
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: MŚ 2018

Dla kibiców śledzących eliminacje do Mistrzostw Świata Rosja 2018 zapowiada się intensywny wtorek oraz noc z wtorku na środę. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11:00 meczem Australii z Jordanią, a zakończy się około godziny 6:30 wraz z ostatnim gwizdkiem w starciu Meksyku z Kanadą. Najciekawiej powinno być w Asuncion, gdzie o 2:45 rozpocznie się potyczka Paragwaju z Brazylią.

Czytaj dalej…

AZJA

We wtorek czekają nas ostatnie mecze drugiej rundy eliminacji w strefie azjatyckiej. Czekają nas cztery spotkania, których  stawką będzie bezpośredni awans z pierwszego miejsca do finałowej fazy kwalifikacji. W grupie A, Arabia Saudyjska zmierzy się o pierwszą pozycję ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Podobne emocje czekają nas w pierwszym tego dnia meczu – o godzinie 11:00 Australia zagra z Jordanią o prymat w drugiej grupie. Sytuacja wyjaśniona jest już w grupie C, gdzie pierwsze miejsce przypadło Katarowi, a druga lokata Chinom.

Kolejnym meczem, którego stawką będzie bezpośredni awans do trzeciej rundy będzie pojedynek Iranu z Omanem w grupie D. W piątej grupie toczy się rywalizacja pomiędzy Japonią i Syrią, które zmierzą się w Saitamie. Z grupy F awans wywalczyła już Tajlandia, a o drugie miejsce zmierzą się Irak z Wietnamem. Pierwsze miejsce w grupie G zapewnione ma już Korea Południowa, a o drugą lokatę powalczy Liban i Mjanmar. W ostatniej z grup korespondencyjny pojedynek stoczą Uzbekistan i Korea Północna – aktualnie w lepszej sytuacji znajdują się Uzbecy, którzy mają dwa punkty przewagi.

12-zespołową stawkę w finałowej fazie eliminacji uzupełnią cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc. Przed rozpoczęciem ostatniej serii zmagań awans przypada Syrii, Zjednoczonym Emiratom Arabskim, Jordanii i Korei Północnej.

Grupa A: Palestyna – Timor Wschodni (16:00); ZEA – Arabia Saudyjska (17:00)
Grupa B: Australia – Jordania (11:00); Tadżykistan – Kirgistan (15:00)
Grupa C: Chiny – Katar (14:15); Malediwy – Bhutan (18:00)
Grupa D: Indie – Turkmenistan (14:30); Iran – Oman (16:30)
Grupa E: Afganistan – Singapur (12:30); Japonia – Syria (12:34)
Grupa F: Irak – Wietnam (16:00)
Grupa G: Liban – Mjanmar (14:00); Korea Południowa – Kuwejt (odwołane)
Grupa H: Filipiny – Korea Północna (14:00); Uzbekistan – Bahrajn (15:00)

AMERYKA POŁUDNIOWA

Po dwóch hitowych meczach w poprzedniej kolejce eliminacji w strefie CONMEBOL, tym razem obejdzie się bez szlagierów. Szósta tura eliminacji w Ameryce Południowej rozpocznie się konfrontacją Kolumbii z liderującym Ekwadorem. Zajmujący pozycję wicelidera Urugwaj zmierzy się z Peru, a komplety punktów dopisać powinny sobie Argentyna i Chile, którzy podejmą odpowiednio Boliwię i Wenezuelę. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w zamykającym szóstą kolejkę spotkaniu, w którym czwarty aktualnie Paragwaj zagra z trzecią Brazylią.

Wtorek, 29 marca:
22:30 Kolumbia – Ekwador

Środa, 30 marca:
01:00 Urugwaj – Peru
01:30 Argentyna – Boliwia
01:30 Wenezuela – Chile
02:45 Paragwaj – Brazylia

AMERYKA PÓŁNOCNA

Awans do finałowej fazy rozgrywek w strefie CONCACAF mogą wywalczyć w nocy z wtorku na środę reprezentacje Meksyku i Kostaryki, które zmierzą się odpowiednio z Kanadą i Jamajką. Arcyważne spotkanie czeka reprezentację Stanów Zjednoczonych, które będą chciały zrewanżować się drużynie Gwatemali za porażkę sprzed kilku dni.

Grupa A: Honduras – Salwador (3:06); Meksyk – Kanada (4:30)
Grupa B: Panama – Haiti (3:30); Kostaryka – Jamajka (4:00)
Grupa C: Trynidad i Tobago – Saint Vincent i Grenadyny (1:00); Stany Zjednoczone – Gwatemala (1:25)

Komentarze