El. MŚ: Kanonada w La Paz

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

W pierwszym spotkaniu trzeciej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie CONMBEOL, Boliwia zgarnęła pierwsze punkty pokonując Wenezuelę 4:2 (3:1). Dla La Vinotinto była to trzecia porażka w tych eliminacjach.

Już w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w stolicy Boliwii mogli obejrzeć aż cztery gole. W 19. minucie po ładnym, prostopadłym podaniu Cardozo, sprytną podcinką Baroję pokonał Ramallo, a cztery minuty później po faulu Wilkera na Lizio, rzut karny wykorzystał Arce. Wenezuelczycy odpowiedzieli w 32. minucie, kiedy to uderzenie Rincona zablokowane przez Zenteno, skutecznie dobił Rondon.

Kolejne dwa trafienia zaliczyli jednak grający w zielonych kostiumach gospodarze – najpierw tuż przed przerwą dośrodkowanie Chumacero wykończył z najbliższej odległości Ramallo, a cztery minuty po zmianie stron po kolejnej akcji duetu Chumacero-Ramallo, uderzenie drugiego z nich odbił jeszcze Baroja, ale przy strzale Cardozo nie miał już najmniejszych szans.

Przyjezdnych stać było tylko jeszcze na drugą bramkę – w 55. minucie po podaniu Rondona, Blanco łatwo poradził sobie w polu karnym z Zenteno, po czym silnym uderzeniem ustalił wynik spotkania. Podopieczni trenera Sanvicente kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Seijas.

La Vinotinto wciąż będą musieli poczekać na pierwsze punkty w eliminacjach, ponieważ także w dwóch pierwszych meczach zanotowali porażki. Boliwijczycy również przystępowali do meczu z zerowym dorobkiem, ale wygrana pozwoliła im podskoczyć na siódme miejsce.

Boliwia – Wenezuela 4:2 (3:1)
1:0 Ramallo 19′
2:0 Arce (k.) 23′
2:1 Rondon 32′
3:1 Ramallo 45+1′
4:1 Cardozo 49′
4:2 Blanco 55′

Saavedra, Morales, Arrascaita – Wilker Angel, Rincon, Figuera, Velasquez, Falcon