Kadra poza Stadionem Narodowym? To wcale nie jest przesądzone

Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w Warszawie fot. ASInfo

Wcale nie jest przesądzone, że reprezentacja Polski nie rozegra na PGE Stadionie Narodowym meczów w eliminacjach mistrzostw świata. – W tej kwestii nie ma jeszcze żadnej decyzji – mówi serwisowi Goal.pl Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Czytaj dalej…

O możliwym rozstaniu reprezentacji ze swoim “domem” poinformował w środę Zbigniew Boniek. – Po 15-tu meczach eliminacyjnych na PGE Narodowym (13 zwycięstw , 2 remisy), w marcu 2021 mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 będziemy musieli zagrać gdzie indziej… Takie czasy. Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu – napisał na swoim Twitterze prezes PZPN.

Spytaliśmy Macieja Sawickiego, gdzie w takim razie swoje mecze może rozgrywać kadra. – Tak naprawdę wcale nie jest przesądzone, że nie będziemy grać na Stadionie Narodowym. Chcielibyśmy tam zostać, choć widzimy oczywiście, co się dzieje. Pandemia może potrwać dłużej, a zdrowie Polaków jest najważniejsze, więc po prostu liczymy się z tym, że trzeba będzie szukać nowego obiektu. Jeśli jednak okaże się, że w marcu umiejscowienie Szpitala Narodowego na stadionie w Warszawie nie będzie już konieczne, nie będziemy chcieli nic zmieniać. To jest dom reprezentacji, w którym czujemy się bardzo dobrze – odpowiedział sekretarz związku.

Jeśli jednak faktycznie zajdzie potrzeba zmiany, Polska prawdopodobnie rozegra swoje mecze na jednym z trzech obiektów, na których poza Warszawą gra ostatnio najczęściej. – Myślę, że wybierzemy spośród Chorzowa, Gdańska i Wrocławia. Gdyby z losowania wyszło, że w marcu zagramy dwa mecze, prawdopodobnie zorganizujemy je na tym samym stadionie – mówi Sawicki.

Najbliższe “domowe” mecze (11 listopada z Ukrainą oraz 18 listopada z Holandią) Polska rozegra na Stadionie Śląskim. Mimo wcześniejszych doniesień o fatalnym stanie murawy, nie ma już żadnego zagrożenia dla obiektu w Chorzowie.

PGE Narodowy w Warszawie od wielu lat stanowi twierdzę reprezentacji Polski. Od oddania stadionu w 2012 roku, kadra tylko raz przegrała tam spotkanie o punkty (z Ukrainą w 2013 roku). Od tego czasu Biało-Czerwoni zagrali tam 17 meczów o stawkę, z których wygrali 14, a zremisowali trzy.

Komentarze