El. MŚ: Garść niespodzianek na Czarnym Lądzie

Ghana
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Ghana

W dniach 11-14 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie afrykańskiej. Przypomnijmy, że 20 zwycięzców w tej rundzie, awansuje do ostatniego etapu eliminacji na Czarnym Lądzie.

Czytaj dalej…

W przeciągu czterech ostatnich dni doszło do kilku sporych niespodzianek – już w czwartek, dość nieoczekiwanie, Togo przegrało przed własną publicznością z Ugandą. Prawdziwymi sensacjami obsypało jednak w piątek. Zajmujące obecnie 177. miejsce w rankingu FIFA Komory, zdołały przed własną publicznością powstrzymać Czarne Gwiazdy z Ghany (0:0), Senegal przegrywał na Madagaskarze już 0:2, by ostatecznie zremisować, a Suazi (130. miejsce) bezbramkowo zremisowało z Nigerią. Planowe zwycięstwa odniosły za to Kamerun, Wybrzeże Kości Słoniowej i Tunezja. Także w sobotę nie powiodło się faworytom – Algieria tylko zremisowała na wyjeździe z Tanzanią, Egipt przegrał z Czadem, a Malijczycy okazali się słabsi od Botswany.

W sobotę odbyło się również jedno spotkanie rewanżowe, dlatego poznaliśmy pierwszego uczestnika fazy finałowej eliminacji. Gabon w regulaminowym czasie gry odrobił straty z pierwszego meczu, a ostatecznie o awansie zadecydował konkurs jedenastek, wygrany przez reprezentację Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

PIERWSZE MECZE:

Środa, 11 listopada:
Mozambik – Gabon 1:0
Sudan – Zambia 0:1

Czwartek, 12 listopada:
Burundi – DR Kongo 2:3
Namibia – Gwinea 0:1
Benin – Burkina Faso 2:1
Togo – Uganda 0:1
Maroko – Gwinea Równikowa 2:0

Piątek, 13 listopada:
Madagaskar – Senegal 2:2
Komory – Ghana 0:0
Kenia – Republika Zielonego Przylądka 1:0
Libia – Rwanda 1:0
Angola – RPA 1:3
Niger – Kamerun 0:3
Liberia – WKS 0:1
Mauretania – Tunezja 1:2
Suazi – Nigeria 0:0

Sobota, 14 listopada:
Etiopia – Kongo 3:4
Tanzania – Algieria 2:2
Czad – Egipt 1:0
Botswana – Mali 2:1

Rewanże:
Gabon – Mozambik 1:0, p.k. 4:3
Awans: GABON

Komentarze