El. MŚ: Faworyci z awansem w Afryce

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

Dzisiaj poznaliśmy pozostałych 14 uczestników trzeciej i zarazem finałowej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie afrykańskiej. Przed kilkoma dniami doszło do paru niespodzianek, jednak dziś faworyci wzięli się do roboty i w rewanżowych spotkaniach pewnie awansowali dalej.

Czytaj dalej…

Ghana, po sensacyjnym remisie na Komorach, dziś wyeliminowała niżej notowanego rywala dzięki bramkom Wakaso i Jordana Ayew. Po wyjazdowym remisie przeciwko Suazi obudzili się również Nigeryjczycy i po trafieniach Simona i Ambrose’a, Super Orły zagwarantowały sobie udział w finałowej fazie eliminacji. Zrehabilitowali się także Egipcjanie – Faraonowie odpowiedzieli na porażkę w Czadzie (0:1) przekonywującym zwycięstwem przed własną publicznością (4:0).

Najbardziej rozwścieczeni po niepowodzeniu w pierwszym meczu przeciwko Tanzanii (2:2) byli Algierczycy, którzy w Al-Bulajdzie zdemolowali Gwiazdy Narodu aż 7:0. Złe wrażenie po pierwszych spotkaniach zatarli także Malijczycy i Senegalczycy, którzy dzięki triumfom na swojej ziemi, wyeliminowały odpowiednio Botswanę i Madagaskar.

Wtorek, 17 listopada, rewanżowe spotkania drugiej rundy (w nawiasie wyniki dwumeczu):

Rwanda – Libia 1:3 (1-4)
Kamerun – Niger 0:0 (3-0)
Kongo – Etiopia 2:1 (6-4)
Ghana – Komory 2:0 (2-0)
Nigeria – Suazi 2:0 (2-0)
Egipt – Czad 4:0 (4-1)
Wybrzeże Kości Słoniowej – Liberia 3:0 (4-0)
Republika Południowej Afryki – Angola 1:0 (4-1)
Tunezja – Mauretania 2:1 (4-2)
Burkina Faso – Benin 2:0 (3-2)
Algieria – Tanzania 7:0 (9-2)
Republika Zielonego Przylądka – Kenia 2:0 (2-1)
Mali – Botswana 2:0 (3-2)
Senegal – Madagaskar 3:0 (5-2)

W trzeciej rundzie, 20 zespołów zostanie podzielonych na pięć grup, których zwycięzcy awansują bezpośrednio na mundial w Rosji.

Komentarze