El. MŚ: Bez rozstrzygnięcia w Santiago

James Rodriguez

Remisem zakończyło się ostatnie ze spotkań eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie CONMEBOL dzisiejszej nocy. Chile zremisowało przed własną publicznością z Kolumbią 1:1 (1:0), a bramki zdobywali Vidal i James Rodriguez.

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na Estadio Nacional w Santiago, oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji pod bramką rywala. Po stronie Chilijczyków dwukrotnie bramce swojego klubowego kolegi, Davida Ospiny, zagroził Alexis Sanchez, ale raz górą był bramkarz, a raz Sanchez nie trafił w światło bramki. Los Cafeteros odpowiedzieli groźnym strzałem Torresa, który nad poprzeczkę przeniósł Bravo.

Najważniejsza sytuacja pierwszej odsłony rozegrała się jednak tuż przed jej zakończeniem – w 45. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Matias Fernandez, a wynik meczu strzałem z kilku metrów otworzył Arturo Vidal. Po zmianie stron La Roja znów próbowała zagrozić po stałym fragmencie gry, ale silny strzał z dużej odległości odbił Ospina.

W kolejnych minutach do głosu doszli podopieczni trenera Pekermana. W 63. minucie wyprowadzili szybką kontrę, Muriel zagrał na lewą stronę pola karnego do Jamesa Rodrigueza, którego płaski strzał bez większych problemów złapał Bravo. Pięć minut później futbolówka znalazła się jednak w siatce – po prostopadłym podaniu Cardony, spod linii końcowej, na raty, piłkę wycofał Muriel, a z 11 metrów, płaskim strzałem, do wyrównania doprowadził James.

W 73. minucie Chilijczycy ciekawie rozegrali rzut rożny, ale techniczny strzał Valdivii poszybował nad poprzeczką. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry okazję miał jeszcze Cardona, ale płaski strzał piłkarza Monterrey złapał Bravo. Wynik nie uległ już zmianie i mecz w Santiago zakończył się podziałem punktów. Chile z siedmioma punktami na koncie wskoczyło na drugie miejsce, natomiast Kolumbia jest piąta.

Chile – Kolumbia 1:1 (1:0)