Brytyjczycy z zakazami stadionowymi muszą oddać swoje paszporty przed mundialem

Włochy - Anglia
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Włochy - Anglia

W ramach nowych środków bezpieczeństwa wprowadzonych przed mundialem w Katarze ponad 1300 Brytyjczyków objętych zakazami stadionowymi będzie musiało oddać policji swoje paszporty.

  • Wielka Brytania wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa przed mundialem
  • Ponad 1300 Brytyjczyków z zakazami stadionowymi musi oddać swoje paszporty policji
  • Takie działanie ma im uniemożliwić udanie się na turniej w Katarze

Wielka Brytania wprowadza nowe środki bezpieczeństwa przed mundialem w Katarze

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że ci, którzy nie oddadzą paszportu i będą próbowali udać się na mistrzostwa świata, mogą zostać skazani na sześć miesięcy więzienia, a także będą musieli liczyć się ze sporą grzywną finansową.

Jeśli którakolwiek z 1308 osób objętych zakazem stadionowym zechce w tym czasie podróżować do innego kraju od 10 listopada aż do końca turnieju, będzie musiała poprosić o specjalne pozwolenie na otrzymanie paszportu z powrotem. Ponadto będzie musiała poddać się dodatkowym kontrolom.

– Wszyscy nie możemy się już doczekać wspierania Anglii i Walii podczas mistrzostw świata Katarze, dlatego nie pozwolimy, aby zachowanie mniejszości, w tym przestępców stadionowych zepsuło to świętowanie – powiedziała minister spraw wewnętrznych Suella Braverman.

– Przemoc, nadużycia i nieporządek nigdy nie będzie tolerowane – dodała.

Anglia i Walia będą rywalizować ze sobą w grupie B mistrzostw świata w Katarze. Rywalami obu reprezentacji na tym etapie turnieju będą jeszcze Iran oraz Stany Zjednoczone.

Komentarze