Zwycięstwa Montpellier i Strasbourga

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W dwóch środowych spotkaniach w ramach 3. kolejki francuskiej ekstraklasy padło łącznie sześć goli. Montpelleir HSC pokonało na swoim stadionie EA Guingamp 2:0, a RC Strasbourg na swoim obiekcie rozgromił 4:0 Stade de Reims.

Wynik spotkania został otwarty w 22. minucie za sprawą Andy’ego Delorta. Francuski piłkarz wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem rywali. Do końca pierwszej części rywalizacji wynik nie uległ już zmianie.

Tymczasem w drugiej odsłonie bramkę na 2:0 dla Montpellier zdobył Mihailo Ristić. Bośniacki zawodnik zaliczył swoje premierowe trafienie w trwającym sezonie.

Montpellier HSC – EA Guingamp 2:0 (1:0)

1:0 Deort 22′
2:0 Ristić 78′

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji więcej klarownych sytuacji strzeleckich wypracowali sobie goście, ale to Strasbourg zdobył bramkę. Tuż przed końcem pierwszej prowadzenie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Nuno Da Costa, popisując się celnym uderzeniem głową.

Po zmianie stron Strasbourg notował kolejne trafienia. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowię bramkę na 2:0 dla ekipy Thierry’ego Laureya zdobył Anthony Goncalves. Ten sam zawodnik jeszcze raz wpisał się na listę strzelców w 69. minucie. Tymczasem w 77. minucie gola na 4:0 ustalił Nuno Da Costa.

RC Strasbourg – Stade de Reims 4:0 (1:0)

1:0 Da Costa 45+3′
2:0 Goncalves 47′
3:0 Goncalves 69′
4:0 Da Costa 77′