Zmiana na fotelu lidera w Ligue 1

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

W Ligue 1 Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z FC Metz 3:1 (1:0). Dzięki tej wiktorii podopieczni Mauricio Pochettino awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W tym momencie goście mają dwa oczka przewagi nad OSC Lille i cztery nad AS Monaco (najgroźniejsi rywale w walce o tytuł rozegrali jednak po jednej potyczce mniej). Gospodarze są zaś na dziesiątym miejscu.

Mecz na Stade Municipal Saint-Symphorien rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. W piątej minucie PSG objęło prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe. Francuza długim podaniem uruchomił Ander Herrera, napastnik gości uderzył bez zawahania w sytuacji sam na sam, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Kilkanaście minut potem mogło być już 2:0 dla przyjezdnych. Blisko był Neymar, ale jego uderzenie z rzutu wolnego było minimalnie niecelne. Do końca tej części gry nie zobaczyliśmy już ani jednej bramki.

Początek drugiej połowy niespodziewanie należał do gospodarzy. Kilka minut po zmianie stron do wyrównania strzałem głową doprowadził Fabien Centonze, któremu asystował Farid Boulaya.

Goście ze stolicy mogli szybko odpowiedzieć swoim rywalom. W dobrej sytuacji znalazł się Pablo Sarabia, lecz spudłował. Mistrzowie Francji znaleźli receptę na defensywę gospodarzy w 59. minucie. Alexandre Oukidja został pokonany ponownie przez Mbappe, który zaskoczył go strzałem z dystansu. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła obok bezradnego golkipera FC Metz.

W 77. minucie paryżanie mogli definitywnie rozstrzygnąć losy tego spotkania. Okazję miał Mitchel Bakker, ale na posterunku był Oukidja. Kilkadziesiąt sekund później Herrera trafił zaś w poprzeczkę. Wynik spotkania na 3:1 dla przyjezdnych ustalił w końcówce Mauro Icardi, który wykorzystał rzut karny.