Tite: trenerzy wystawiający Neymara na skrzydle są osłami

Neymar
Pressfocus Na zdjęciu: Neymar

O Neymarze wiele mówi się obecnie w mediach w kontekście możliwego odejścia z PSG. Brazylijczyk zdaniem wielu dziennikarzy latem może zmienić barwy klubowe, a jego wkład w grę Paryżan jest kwestionowany. Nikt nie kwestionuje natomiast jego postawy w barwach Canarinhos, który poprowadzi do boju w trakcie zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze. Na temat jego postawy wypowiedział się szkoleniowiec reprezentacji Brazylii – Tite.

  • Po ostatnim sezonie na Neymara spadła spora krytyka za strony mediów i kibiców
  • Brazylijczykowi zarzuca się brak zaangażowania i nieumiejętność gry na środku ataku
  • W obronę 30-latka wziął szkoleniowiec reprezentacji Brazylii – Tite

Liczby Neymara nie kłamią

Wielu dziennikarzy wskazuje, że Neymar został wystawiony przez Paris-Saint Germain na listę transferową. Właściciel Paryżan – Nasser Al-Khelaifi ma dość gwiazdora i liczy, że uda się go sprzedać w trakcie letniego okienka transferowego. W klubie podważana jest nie tylko jakość napastnika, ale również jego zaangażowanie w trakcie meczów. 

Z krytyką Neymara nie zgadza się trener Canarinhos – Tite. Zdaniem szkoleniowca 30-latek powinien być wystawiany w środku ataku, nie zaś na skrzydle. Taką właśnie rolę pełni w kadrze, w której strzelił już 74 gole i do lidera klasyfikacji najlepszych strzelców w postaci Pelego traci tylko trzy.

– Neymar nie jest problemem, on jest ich rozwiązaniem. Mówią, że Neymar nie może grać na środku ataku bo popełnia tam błędy. To właśnie pozycja wymusza na nim więcej błędów, gdyż grając na środku ma największy wpływ na grę ofensywną, więc siłą rzeczy tak będzie – zaczął Tite. 

– Trenerzy, którzy wystawiają Neymara na skrzydle są osłami. To ogranicza kreatywność piłkarza z taką jakością jak on. Kreatywność nie jest stała, to raczej przypadkowa wielu elementów, okoliczności. Na środku ataku będzie popełniał więcej błędów, to nie ulega wątpliwości, ale tam właśnie najlepiej spożytkuje swoją kreatywność – dodał. 

W barwach PSG Neymar do tej pory zdobył w 144 meczach 100 bramek i zanotował 60 asyst. Patrząc po tych liczbach krytyka jego gry w Paryżu wydaje się być mocno na wyrost.

Sprawdź też: Brazylijski gwiazdor może pożegnać się z PSG

Komentarze