Wygrana Bordeaux, remisy w Lille i Caen

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Końca dobiegła dziś seria pięciu kolejnych zwycięstw wicelidera francuskiej Ligue 1, OSC Lille, które podzieliło się punktami z królami remisów, Montpellier. Gole nie padły także w rywalizacji pomiędzy Caen i Strasbourgiem, natomiast Bordeaux ograło u siebie Tuluzę.

Serię trzech kolejnych ligowych porażek przerwali dziś piłkarze Girondins Bordeaux, którzy pokonali przed własną publicznością Toulouse 2:1. Gospodarze objęil prowadzenie w drugiej minucie po celnej główce Kamano, ale Fioletowi wyrównali w 70. minucie, kiedy to w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Cahuzac. Ostatnie słowo należało jednak do żyrondystów – osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, komplet punktów gospodarzom w ekwilibrystyczny sposób zapewnił Briand.

W dwóch pozostałych spotkaniach 25. kolejki francuskiej Ligue 1 rozpoczętych w niedzielę o godzinie 15:00, kibice nie zobaczyli żadnego gola – bezbramkowymi remisami zakończyły się konfrontacje na Stade Michel d’Ornano, gdzie Caen podzieliło się punktami ze Strasbourgiem, a także na Stade Pierre-Mauroy, gdzie piłkarze wicelidera, Lille, zremisowali z Montpellier.

Girondins Bordeaux – Toulouse FC 2:1 (1:0)