Mistrz Francji uniknie kary za niezgodności finansowe

Dziennikarze L'Equipe donoszą, że czołowe kluby z Ligue 1 mogą być spokojne w kwestii grożących im sankcji za naruszenie Finansowego Fair Play. AS Monaco i Olympique Marsylia muszą jednak zadbać o poprawę swojej sytuacji finansowej, aby uniknąć kary w przyszłości.

Piłkarze Paris-Saint Germain
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Paris-Saint Germain
  • PSG, Olympique Marsylia i AS Monaco zostały oskarżone jakiś czas temu o nieprzestrzeganie zasad Finansowego Fair Play
  • Na Marsylczyków i Monakijczyków nałożono łagodne kary
  • Mistrzowi Francji udało się na razie uniknąć sankcji

UEFA pobłażliwa wobec Paris-Saint Germain

Pomimo dużego deficytu, Paris-Saint Germain uniknie natychmiastowych sankcji, które groziły klubowi za naruszenie zasad Finansowego Fair Play. UEFA obliguje kluby do przestrzegania przepisów regulujących stabilność finansową klubu, takich jak bilansowanie swoich książek i unikanie nadmiernego zadłużenia.

Podczas gdy PSG może na razie udało się uniknąć kary, tego samego nie można powiedzieć o Olympique Marsylii i AS Monaco. Obie drużyny już otrzymały kary za naruszenie przepisów FFP i będą musiały odzyskać zgodność finansową, aby uniknąć dalszych sankcji. Chociaż grzywny nałożone na OM i Monaco okazały się niższe, niż przewidywano, kluby wciąż muszą utrzymywać stabilność finansową, aby uniknąć wykluczenia z Ligi Mistrzów. Zespoły zostały ukarane ostatecznie grzywnami w wysokości 300 tysięcy euro.

Kary za nieprzestrzeganie przepisów FFP mogą być wyjątkowo surowe. Składają się na nie wykluczenie z rozgrywek Ligi Mistrzów, czy też zakaz transferowy. Najmniejszym ich wymiarem są kary finansowe, których wysokość jest determinowana przez wielkość deficytu budżetowego.

Podczas gdy PSG uniknęło kary, działacze muszą działać rozważniej, aby uniknąć przyszłych kar. To samo dotyczy pozostałych dwóch wymienionych klubów, które muszą podjąć niezbędne kroki, aby odzyskać zgodność z przepisami FFP.

Sprawdź również: Mbappe został najskuteczniejszym strzelcem w historii PSG

Komentarze