Mbappe został najskuteczniejszym strzelcem w historii PSG

Kylian Mbappe zdobywając bramkę przeciwko Nantes w sobotnim meczu Ligue 1 przeszedł do historii Paris Saint-Germain. Francuz ze swoim wynikiem 201 goli został najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu.

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • Mbappe pobił rekord Cavaniego
  • Urugwajczyk w swojej karierze zdobył 200 goli dla PSG
  • Francuz potrzebował też znacznie mniej występów na ustanowienie nowego rekordu

Mbappe przeszedł do historii PSG

Dzięki wspaniałemu golowi na Parc des Princes przeciwko FC Nantes w 26. kolejce Ligue 1 (4-2), Kylian Mbappe zdobył w barwach PSG 201 bramek. W wieku 24 lat, 2 miesięcy i 12 dni wyprzedził Edinsona Cavaniego w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów w historii klubu.

W 247 meczach rozegranych od przyjazdu do Paryża 31 sierpnia 2017 roku Francuz zdobył 152 bramki prawą nogą, 44 lewą, 4 głową i jedną tułowiem.

Mbappe pobił tym samym rekord Edinsona Cavaniego, który w barwach PSG zdobył 200. Urugwajczyk potrzebował do tego aż 54 spotkania więcej (301 meczów).

– To historyczny moment dla klubu i oczywiście dla Kyliana. Zawodnik, który kocha rekordy… a rekordy kochają jego. To niesamowity występ, który podkreśla jego konsekwencję i fantastyczną skuteczność. Cóż za wspaniała podróż, odkąd przybył do naszego klubu prawie sześć lat temu. Dziękuję jemu i całemu zespołowi za to, że dał tak wiele naszym kibicom – powiedział Nasser Al-Khelaïfi, prezes Paris Saint-Germain.

Liczba goli z podziałem na rozgrywki:

– Liga Mistrzów: 34 gole 51 meczach
– Ligue 1: 137 goli w 164 meczach
– Puchar Francji: 27 goli w 21 meczach
– Puchar Ligi: 2 gole w 9 meczach
– Superpuchar Francji: 1 gol w 2 meczach

Zobacz również: “Zaszedłbym daleko, gdyby moja przyszłość zależała od Ligi Mistrzów”

Komentarze