Trener PSG nie szczędził pochwał w kierunku Neymara. “Stał się bardziej świadomy”

Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Neymar

PSG w tym sezonie imponuje skutecznością i regularnością w odnoszeniu zwycięstw. Mistrz Francji dużo korzysta ze świetnej postawy Neymara. Ostatnio w rozmowie z RMC Sport na temat Brazylijczyka kilka słów wyraził opiekun paryżan.

  • PSG w tym sezonie odprawia z kwitkiem kolejne drużyny
  • Cieżar gry często na swoje barki przejmuje Neymar
  • Na temat reprezentanta Brazylii wypowiedział się ostatnio trener mistrzów Francji

“Naymar w trakcie wakacji wykonał dobrą robotę”

PSG w środę zmierzy się na wyjeździe z Maccabi Haifa w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gigant Ligue 1 przystąpi do tej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Tymczasem przed tym starcie kilka pochlebnych słów na temat Neymara wypowiedział trener stołecznej ekipy.

– W porównaniu do poprzedniego sezonu, kiedy Neymar pojawiał się rzadziej i nie był tak skuteczny, stał się bardziej świadomy. Neymar ma bardzo duże cele. Przyjechał na czas przed sezonem, był w bardzo dobrej formie. Neymar był gotowy. Myślę, że Neymar w trakcie wakacji wykonał dobrą robotę – przekonywł Christphe Galtier cytowany w RMC Sport.

– Załoga i ja szybko postanowiliśmy stworzyć lepsze warunki dla Neymara, aby pokazał maksimum. Neymar stwarza szanse. Rozdaje podania, punkty. To jest artysta. Kiedy dobrze sobie radzi z psychologią i fizyką, daje to zespołowi. Dlatego Neymar pokazuje taką grę – kontynuował opiekun PSG

– Ważny punkt, który odkryłem dla siebie, zostając trenerem PSG. Neymar to zawodnik, który ciężko pracuje dla drużyny. Dotyczy to nie tylko ataku, ale także chęci oddania piłki po przegranej – powiedział Galtier przed meczem Ligi Mistrzów z Maccabi Haifa.

30-letni zawodnik zdobył 10 bramek, a także zaliczył siedem asyst w dziewięciu spotkaniach paryżan w tej kampanii. Neymar ma umowę z PSG ważną do końca czerwca 2025 roku.

Czytaj więcej: PSG chce zatrzymać Messiego na kolejne lata

Komentarze