Trener Lille: On może być jak Neymar czy Mbappe

Lille OSC
Lille OSC

Ludzie związani z drużyną Lille są zgodni – Nicolas Pepe to przyszła gwiazda światowego futbolu. Pochwał swojemu zawodnikowi nie szczędził ostatnio dyrektor sportowy francuskiego klubu, który powiedział, że ten piłkarz ma podobny wpływ na grę swojej zespołu jak np. Kylian Mbappe czy Cristiano Ronaldo. Podobnie swojego podopiecznego ocenił Christophe Galtier, czyli trener Les Dogues.

Czytaj dalej…

– Kiedy pracowałem jeszcze w Madrycie, to każdy z nas wiedział, że nawet jeśli zespół gra źle to mamy Cristiano Ronaldo. On potrafił odmienić losy każdego meczu – zaczął dyrektor sportowy Lille.

– To samo było w Monaco, gdzie kimś takim dla drużyny był Mbappe, a teraz taki talent mamy w Lille, gdzie jest Nicolas Pepe. To nieprzecięty piłkarzy, który może mieć przed sobą wielką przyszłość – dodał Luis Campos.

W podobnym tonie wypowiedział się trener francuskiego klubu, czyli Christophe Galtier, który również jest oczarowany grą swojego zawodnika w aktualnym sezonie.

– Pepe? Jeśli chodzi o jego poziom to on jest w Ligue 1 zaraz za Neymarem i Mbappe. To absolutny top w naszych rozgrywkach, który ma szanse być jednym z najlepszych na całym świecie –  powiedział trener Lille.

Nicolas Pepe rozegrał w tym sezonie 26 spotkań, w których zaliczył 17 bramek i 11 asyst. Łącznie na boiskach spędził ponad 2260 minut. W tym momencie lepszy bilans strzelecki w Ligue 1 ma tylko Edinson Cavani oraz wspominany wcześniej Kylian Mbappe.

Komentarze