Mbappe: nie przedłużę umowy, by po roku odejść

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe PressFocus

Przyszłość Kyliana Mbappe to nadal duża zagadka. Reprezentantowi Francji obecna umowa z Paris Saint-Germain wygasa latem przyszłego roku. Piłkarz potwierdził, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie jej ewentualnego przedłużenia.

22-latek nieustannie łączony jest z opuszczeniem Parc des Princes, a najczęściej wymienianym kierunkiem w kwestii jego przyszłości jest Real Madryt. W Paryżu liczą jednak na jego zatrzymanie i prowadzą z nim rozmowy na temat nowego kontraktu. Mbappe na razie nie podjął jednak jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie.

Francuz głos w sprawie swojej przyszłości zabrał po piątkowym wygranym 4:0 ligowym meczu z Montpellier. Mbappe wpisał się w nim dwukrotnie na listę strzelców. Jeden z najlepszych napastników na świecie w 17 spotkaniach Ligue 1 w obecnym sezonie zdobył 14 bramek.

– Zastanawiam się nad tym, ponieważ jeżeli złożę podpis i przedłużę swój kontrakt, to zwiążę się na długi czas z Paris Saint-Germain – powiedział Mbappe w pomeczowej rozmowie z telewizją Telefoot. – Jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Zawsze byłem. Kibice i klub zawsze mi pomagali i zawsze będę im za to wdzięczny – dodał francuski napastnik.

– Chcę po prostu zastanowić się nad tym, co chcę robić i gdzie chcę być w ciągu najbliższych kilku lat. Cały czas to robię i wiem, że wkrótce będę musiał dokonać wyboru. Gdybym dzisiaj podjął decyzję, to bym o tym powiedział. To nie jest tak, że chcę zyskać na czasie, czy coś w tym stylu. Po prostu nadal się nad tym zastanawiam – kontynuował.

– Nie chcę przedłużać kontraktu, by po roku powiedzieć, że chcę odejść, bo tak naprawdę nie chciałem podpisywać nowej umowy. Jeżeli przedłużę kontrakt, to po to, aby tutaj zostać – dodał napastnik Paris Saint-Germain.

Mbappe piłkarzem PSG jest od sezonu 2017/18. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał w jego barach 147 spotkań, zdobywając 106 bramek.

Komentarze

Comments 3 comments

Rozsądne wypowiedzi. Na ten moment to bezsens totalny odchodzić z PSG. Real czy Barca mają poważnie problemy…grają słabo, albo w kratke. Ten zespół jest tak doinwestowany, że ma potęncjał do wygrywania wszystkiego…płacą też dobrze…nie obniżają pensji bo jest pandemia…po co więc zmieniać.
PS. Ludzie komentujcie coś…nudno tutaj bez Was. Wystarczy założyć nowe konto…następnie kliknąć chmurkę…i gotowe.