Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Maldini potwierdził zainteresowanie zawodnikiem Marsylii

Dyrektor techniczny AC Milanu Paolo Maldini przyznał, że klub interesuje się Florianem Thauvinem. 27-latek ma kontrakt ważny z Olympique Marsylia do końca czerwca 2021 roku, więc zawodnik latem przyszłego roku będzie mógł zmienić pracodawcę na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj dalej…

Oliver Thauvin w trakcie trwającej kampanii wystąpił w 13 meczach, notując w nich trzy trafienia i pięć asyst.

– To zawodnik, któremu będzie wygasał kontrakt, więc interesujemy się nim, mając na względzie to, że to dla nas atrakcyjna opcja z punktu widzenia ekonomicznego – mówił dyrektor techniczny AC Milanu Paolo Maldini w rozmowie z TeleFoot.

– W każdym razie będę zawsze powtarzał, że odpowiednią mieszankę tworzy wielu młodych zawodników z kilkoma bardziej doświadczonymi. Thauvin to jednak profil zawodnika, któremu się przyglądamy – zaznaczył Włoch.

10-krotny reprezentant Francji miał już okazję w trakcie swojej kariey grać poza granicami Francji, gdy występował w Newcastle United. Urodzony w Orleans piłkarz może grać jako lewy lub prawy napastnik, a także ofensywny pomocnik. Kto wie, czy 27-latek nie byłby alternatywą dla Milanu, gdy szeregi tego klubu pożegnał Hakan Calhanoglu.

Komentarze