Rennes lepsze od Caen

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jednym z niedzielnych spotkań 28. kolejki Ligue 1, Stade Rennes pokonało u siebie 3:1 Caen. Dzięki tej wygranej awansowało na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli niżej notowani goście, którzy objęli prowadzenie w 20. minucie po uderzeniu Ningi. Ich sytuacja znacznie się pogorszyła kwadrans później, kiedy boisko z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić Armougom.

Gospodarze już w 39. minucie wykorzystali liczebną przewagę i za sprawą Bourigeauda doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie na przerwę obi e drużyny schodziły przy wyniku remisowym.

W drugiej połowie Rennes potwierdziło swoją wyższość w tym meczu nad Caen, zdobywając dwie bramki. Najpierw gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Hunou, a następnie na 3:1 podwyższył Niang. Przy obu tych trafieniach asystował Sarr.

Stade Rennes – SM Caen 3:1 (1:1)