Ligue 1
Ligue 1

Remis w Strasburgu

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie na Stade de la Meinau, podczas którego drużyna ze Strasburga podejmowała gości z Metz. W ramach meczu 1 kolejki Ligue 1 zobaczyliśmy dwa gole.

Czytaj dalej…

Pierwsze trafienie miało miejsce po ponad dwudziestu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Adrien Thomasson, który został obsłużony fantastycznym podaniem z lewej strony boiska i znajdując się sam na sam z bramkarzem wpakował piłkę do siatki gości.

Kilka chwil później piłka ponownie znalazła się w bramce drużyny z Metz. Tym razem gol nie został jednak uznany, gdyż analiza VAR wskazała, że Diitri Lienard był na pozycji spalonej.

Po zmianie strony znacznie lepiej zaczęli prezentować się goście. Wyrównali oni wynik meczu już w 47. minucie, a osobą, która skierowała futbolówkę do siatki, był Habibou Mouhamadou Diallo.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, pomimo, że swoje okazje na gola mieli tacy piłkarze jak m.in, Ibrahima Niane czy Ludovic Ajorque. Oba zespoły zapiszą sobie więc po jednym punkcie na start sezonu.

RC Strasbourg – FC Metz 1:1 (1:0)

1:0 Thomasson 21′
1:1 Diallo 47′

Komentarze