Leonardo: Była pokusa pozyskania Messiego

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Leo Messi jeszcze kilka dni temu był łączony ze zmianą barw klubowych. Ostatecznie argentyński zawodnik przez rok nadal będzie bronił barw FC Barcelony. W każdym razie w jednym z wywiadów dyrektor sportowy Paris Saint-Germain przyznał, że w momencie, gdy świat obiegła nowina, że zdobywca ostatniej Złotej Piłki może zmienić klub, to była myśl, aby pozyskać Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Leo Messi ostatecznie nie zmieni jednak barw klubowych. Tym samym przez najbliższy rok reprezentant Argentyny wciąż będzie występował w ekipie ze stolicy Francji. Leonardo zabrał głos na temat rzekomego zainteresowania paryżan pozyskaniem Messiego.

Pokusa była, ale konkretów brak

– Ze względu na sytuację finansową trudno było myśleć o tego typu transakcji z udziałem zawodnika. W każdym razie, gdy świat obiegła nowina, że Messi może odejść z Barcy, to była pokusa, aby spróbować go pozyskać. To zawodnik, którego talent jest niezwykły, co nie podlega dyskusji – mówił Brazylijczyk w rozmowie z Canal Football Club.

Przypomnijmy, że 33-letni piłkarz broni barw Dumy Katalonii od 2000 roku. W tym czasie Messi wystąpił łącznie w 731 meczach, w których zdobył 634 bramki. Obecny kontrakt piłkarza z Barcą wygasa z końcem czerwca przyszłego roku.

Komentarze