Piłkarka PSG aresztowana. Sprawa dotyczy napaści na koleżankę z zespołu

Aminata Diallo
PressFocus Na zdjęciu: Aminata Diallo

Piłkarka Paris Saint-Germain Aminata Diallo została aresztowana w związku z rzekomym atakiem na koleżankę z drużyny – poinformował w środę klub ze stolicy Francji.

Czytaj dalej…

  • PSG poinformowało o aresztowaniu przez policję zawodniczki zespołu Aminaty Diallo
  • Nastąpiło to w związku ze śledztwem dotyczącym ubiegłotygodniowej napaści na zawodniczki Paris Saint-Germain
  • Według medialnych doniesień w napaści ucierpiała Kheira Hamraoui

Szokujące zdarzenie

Jak informuje ESPN, dochodzenie policji dotyczy ataku na koleżankę z zespołu PSG Kheirę Hamroaui, który miał miejsce w czwartek. Hamraoui była w samochodzie Diallo z dwoma innymi koleżankami z drużyny po wyjściu z kolacji w jednej z paryskich restauracji. Kiedy samochód zatrzymał się przed jej domem, dwóch zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w metalowe pręty wyciągnęło Hamraoui z samochodu i zaczęło ją być po nogach. Cała sytuacja trwała dwie minuty, po czym napastnicy uciekli.

“Paris Saint-Germain informuje, Aminata Diallo została zatrzymana dziś rano przez SRPJ w Wersalu w ramach śledztwa wszczętego w związku z atakiem na zawodniczki klubu w ostatni czwartek wieczorem. Paris Saint-Germain potępia w najostrzejszych słowach popełnione akty przemocy” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

“Od wieczora w czwartek 4 listopada, klub podjął wszelkie niezbędne środki w celu zagwarantowania zdrowia, dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa swoich zawodników. Paris Saint-Germain współpracuje z wersalskim SRPJ oraz uważnie śledzi przebieg śledztwa i przeanalizuje, jakie działania należy podjąć” – dodano.

Zdarzenie przypomina słynną sprawę z 1994 roku, której “bohaterką” była amerykańska łyżwiarka Tonya Hardling, której były mąż zaaranżował atak na jej rywalkę Nancy Kerrigan.

Zobacz także: Sergio Ramos w końcu wrócił do treningów

Komentarze