Pochettino z nieoczekiwanym stanowiskiem. Czeka na ruch PSG

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino PressFocus

Mauricio Pochettino chce odejść z Paris Saint-Germain. Argentyński szkoleniowiec miał zwrócić się do władz klubu o zgodę na wcześniejsze rozstanie, ale jednocześnie zamierza uszanować każdą decyzję. Informacje te pojawiają się w momencie, gdy Pochettino jest łączony z Realem Madryt i Tottenhamem Hotspur.

  • Paris Saint-Germain pod wodzą Mauricio Pochettino nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu
  • Argentyński szkoleniowiec jest kuszony przez Real Madryt i Tottenhamem Hotspur, które poszukują nowego szkoleniowca
  • Pochettino chciałby opuścić Paryż już teraz i czeka na decyzję PSG

Real Madryt i Tottenham chcą zatrudnić Pochettino

Pochettino objął PSG na początku tego roku, zastępując zwolnionego Thomasa Tuchela. Nie udało mu się jednak zrealizować z drużyną najważniejszych celów, jakimi było zdobycie kolejnego mistrzostwa Francji i dobry występ w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na pocieszenie pozostał im triumf w Pucharze Francji.

Obecna umowa Pochettino z PSG obowiązuje do czerwca 2022 roku, ale według informacji Goal.com szkoleniowiec chciałby się rozstać z klubem już teraz. Nie bez wpływu na jego stanowisko mogą być zabiegi ze strony innych klubów. Jego zatrudnieniem zainteresowani mają być przedstawiciele Realu Madryt, którzy poszukują następcy Zinedine’a Zidane’a. Chętnie ponownie w Londynie widziałyby go także władze Tottenhamu Hotpsur.

Pochettino czeka na decyzję PSG

Argentyńczyk jest gotowy na wcześniejsze zakończenie pracy w Paryżu, poinformował o w tym władze klubu i czeka na ich decyzję. PSG, mimo nieudanego sezonu, miało być jednak gotowe na kontynuowanie projektu z Argentyńczykiem na pokładzie, ale teraz sytuacja może ulec zmianie. Na razie nie wiadomo, jaka będzie odpowiedź klubu z Parc des Princes, ale według informacji Goal.com Pochettino uszanuje każdą decyzję. Nawet jeżeli ta wiązałaby się z pozostaniem na stanowisku na kolejne 12 miesięcy.

Czytaj także: PSG zagięło parol na gracza Interu

Komentarze