Grad goli na Parc des Princes. Paryżanie wykonali zadanie

Ander Herrera
Pressfocus Na zdjęciu: Ander Herrera

Paris Saint-Germain w imponującym stylu rozpoczęło sezon 2021/2022. Paryżanie rozbili bowiem Clermont Foot 4:0. Dzięki temu na swoim koncie mają 15 punktów i są liderem w tabeli Ligue 1.

Niespodziewany bohater

Pierwsze 45 minut meczu rozgrywanego na Parc des Princes mogło się podobać. Piłkarze Paris Saint-Germain i Clermont Foot chcieli grać ofensywnie. Dzięki temu oddali łącznie ponad 20 strzałów. Niestety, większość była niecelna.

Mimo braku skuteczności zawodników obu drużyn, do przerwy obejrzeliśmy dwa gole. Ich autorem w odstępie nieco ponad dziesięciu minut był Ander Herrera. Hiszpan za każdym razem znalazł się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze. Najpierw pokonał bramkarza po uderzeniu piłki głową. Później przymierzył precyzyjnie w górną siatkę.

Za wrażenie punktów nie dają

Clermont Foot nieprzypadkowo po czterech kolejkach było na podium w tabeli Ligue 1. Goście mimo niekorzystnego wyniku, nie murowali dostępu do własnej bramki. Chcieli odrobić straty, ale bezskutecznie. Ich gra wyglądała coraz słabiej.

Z kolei PSG dziesięć minut po wznowieniu gry, prowadziło już różnicą trzech goli. Julian Draxler wykonał idealnie wymierzone długie podanie w kierunku Kyliana Mbappe, a ten minął zwodem bramkarza i z łatwością trafił do pustej siatki. Dziesięć minut później Francuz miał olbrzymią zasługę w golu numer cztery. Po jego uderzeniu szansą miał Idrissa Gueye, który pokonał bramkarza po uderzeniu głową. Tym samym Senegalczyk ustalił wynik meczu na 4:0 dla gospodarzy.