Lyon z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Piłkarze Lyonu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Lyonu

Nantes przegrało z Lyonem 0:1 (0:0) w meczu 4. kolejki Ligue 1. Dla gości jest to pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Jedyną bramkę w rywalizacji strzelił będący w dobrej formie Moussa Dembele.

W pierwszej połowie olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki mieli piłkarze Lyonu. Przez dłuższy czas nie było jednak z tego pożytku, gdyż nie potrafili zrobić z piłką nic konkretnego. Dopiero w 35. minucie goście stworzyli groźną sytuację. Wtedy to Moussa Demebele był w dobrym miejscu i o właściwym czasie w polu karnym i strzelił z odbitej piłki, dając swojej drużynie prowadzenie.

Nantes próbowało jeszcze odpowiedzieć w pierwszej połowie w 37. minucie Castelletto oddał strzał po wrzutce z rzutu rożnego, ale wprost w ręce bramkarza, a tuż przed przerwą uderzenie Corchii z rzutu rożnego obronił Anthony Lopes. Do przerwy Lyon wygrywał 1:0.

Na początku drugiej połowy lepiej spisywali się piłkarze Lyonu. Zagrażali bramce przeciwnika, ale na posterunku był Lafont. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Da Silva. Nantes próbowało wykorzystać grę w przewadze, ale dobrze bronili się goście. W 86. minucie dobrą okazję miał Randal Kolo Muani, ale słaby strzał Francuza obronił Lopes. Końcowy wynik to 0:1. Dla Lyonu jest to pierwszy komplet punktów w tym sezonie.