Media: kwestia przyszłości Marcina Bułki rozwiązana

Marcin Bułka
Pressfocus Na zdjęciu: Marcin Bułka

Marcin Bułka w tym sezonie nie dostał zbyt wielu szans do gry w Nicei, ale pokazał się z dobrej strony w trakcie rozgrywek o puchar Francji. Jak donosi L’Equipe, czerwono-czarni podjęli już decyzję w sprawie jego przyszłości. OGC Nice wykupi Polaka z Paris-Saint Germain.

  • Bułka gra w tym sezonie na wypożyczeniu z PSG do OGC Nice
  • Polak broni głównie w rozgrywkach o puchar Francji
  • Nicea planuje po sezonie wykupić bramkarza na stałe

Polak zaimponował w rozgrywkach pucharowych

O Marcinie Bułce w tym sezonie było głośno w trakcie ⅛ finału pucharu Francji. Nice wygrała wówczas z PSG po konkursie rzutów karnych, a bohaterem został Polak, który zatrzymał dwa strzały i zapewnił swojej drużynie awans. Na regularną grę w barwach mistrza Francji Polak zbyt wielkich szans nie ma, dlatego mocno liczył, że Nicea postanowi go wykupić po sezonie.

Kwota, za jaką zgodnie z umową Bułka mógłby opuścić Paris-Saint Germain to 2 miliony euro. Zgodnie z doniesieniami L’Equipe, włodarze klubu z Nicei są zadowoleni z postawy i rozwoju Polaka i zamierzają wykupić go na stałe.  Ma on podpisać wieloletni kontrakt z drużyną z Lazurowego Wybrzeża.

W tym sezonie Bułka wystąpił w pięciu meczach w barwach OGC Nice. Tylko raz jednak w meczu ligowym. Jego zespół dość nieoczekiwanie przegrał wówczas z Clermont 0:1. W sobotę Nicea zmierzy się w finale pucharu Francji z Nantes. Będzie to kolejna okazja dla Marcina Bułki to pokazania swojej wartości i udowodnienia, że zasługuje na regularną grę.

Sprawdź też: Neymar: oddam życie za mistrzostwo świata

Komentarze