Mbappe przemówił w Paryżu. “To jest mój dom, moje miasto” [WIDEO]

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Na chwilę przed startem meczu PSG – Metz, Kylian Mbappe ogłosił swoją decyzję. Francuz potwierdził medialne doniesienia i zostaje w stolicy Francji do 2025 r. Tymczasem prezydent La Liga zgłosił całą sytuację do UEFA, nazywając “skandalem” nowy kontrakt 23-latka.

  • Kylian Mbappe przedłużył kontrakt z PSG do 2025 r.
  • Francuz będzie zarabiał 50 mln euro na sezon
  • Nowa umowa 23-latka została zgłoszona do UEFA przez prezydenta La Liga, Javiera Tebasa

Mbappe uszczęśliwił kibiców PSG

Kwadrans przed startem meczu PSGMetz, stało się to na co wszyscy czekaliśmy. Kylian Mbappe potwierdził, że przedłużył kontrakt z paryżanami. Atakujący związał się nową umową do 2025 r. Od teraz jego pensja wzrosła do 50 mln euro za sezon. Do tego stał się ważną postacią w zarządzie, gdzie będzie posiadał decydujący głos w sprawie transferów czy wyborze trenerów.

W asyście prezesa klubu, zdradził jakie uczucia kierowały nim do pozostania w stolicy Francji, gdzie również przyszedł na świat.

To jest mój dom, moje miasto, tak jak zawsze mówiłem. Zadecydowałem, że będę kontynuował karierę w Paris Saint-Germain, aby wspólnie zdobywać tytuły – oznajmił Mbappe na Parc des Prinnces.

Chwilę później oficjalne przedłużenie kontraktu potwierdziło też PSG, wypuszczając do mediów społecznościowych specjalne wideo. Podobno lada moment zespół opuści trener, Mauricio Pochettino i dyrektor sportowy, Leonardo. Według francuskich raportów, to był jeden z warunków Mbappe, by zostać na dłużej w ekipie mistrzów Ligue 1.

Prezydent La Liga zaskarżył PSG do UEFA

Javier Tebas otwarcie nazwał nową umowę dla Mbappe “skandalem”. Co więcej, prezydent La Liga zaskarżył PSG w strukturach UEFA, Unii Europejskiej czy we francuskim rządzie.

Okazało się, że Kylian Mbappe za sam podpis miał otrzymać 220 mln euro. To taka sama kwota, za którą Real Madryt próbował wykupić atakującego w ubiegłym roku.

Ten aspekt oraz potężne zarobki 23-latka oburzyły szefa hiszpańskiej ekstraklasy. Złość wskazuje, że przenosiny Francuza do Królewskich wysypały się na ostatniej prostej. Stąd też La Liga opublikowała oficjalne pismo, w którym zapowiedziała podjęcie kroków prawnych wobec lukratywnych działań paryżan.

– “To skandal, że klub taki jak PSG, który w zeszłym sezonie stracił ponad 220 mln euro, po skumulowanych stratach 700 mln euro w ostatnich sezonach, może zaproponować takie warunki, podczas gdy kluby, które mogłyby sięgnąć zawodnika, bez naruszania ich struktur płacowych, pozostają bez możliwości podpisania go” – zaznaczono.

– “W związku z powyższym La Liga zamierza złożyć skargę przeciwko PSG w UEFA, organach administracji i podatkowych we Francji oraz przed właściwymi organami Unii Europejskiej, aby dalej bronić ekonomicznego ekosystemu europejskiego futbolu i jego zrównoważonego rozwoju” – kontynuowano.

– “La Liga już wcześniej składała skargi przeciwko PSG za nieprzestrzeganie finansowego fair play UEFA, w wyniku czego UEFA nałożyła na PSG sankcje, chociaż CAS odwołało je w dziwnym postanowieniu” – dodano.

Czytaj więcej: Fantasy Premier League: Bez największych nazwisk

Komentarze