Thomas Tuchel i Kylian Mbappe
Thomas Tuchel i Kylian Mbappe PressFocus

Mbappe pożegnał się z Tuchelem wymownym wpisem

Paris Saint-Germain zdecydowało się na rozstanie z trenerem Thomasem Tuchelem. Klub na razie oficjalnie o tym nie poinformował, ale jest to kwestią czasu. Z niemieckim szkoleniowcem żegnają się także jego dotychczasowi podopieczni. Wymowny wpis na Instagramie umieścił między innymi Kylian Mbappe.

Tuchel, którego kontrakt z klubem miał obowiązywać do czerwca 2021 roku, może opuścić Paryż z podniesioną głową. Pod jego wodzą drużyna w ostatnich sezonach dominowała na krajowych boiskach, a cztery miesiące temu poprowadził ją do finału Ligi Mistrzów. W nim paryżanie musieli uznać wyższość Bayernu Monachium, ale gra w finale była najlepszym wynikiem PSG w historii występów w tych rozgrywkach.

Jednym z kluczowych zawodników prowadzonej przez Thomasa Tuchela drużyny był oczywiście Kylian Mbappe. 22-letni zawodnik od czasu zatrudnienia Niemca rozegrał 62 spotkania w Ligue 1, zdobywając w nich 64 bramki. Do tego dołożył również świetne występy na europejskiej arenie.

Nie ma wątpliwości, że Tuchel miał duży wkład w dotychczasowy rozwój reprezentanta Francji. Świadomy tego jest również sam Mbappe, który pożegnał się ze szkoleniowcem wymownym wpisem na swoim instagramowym koncie. “To niestety prawo futbolu. Nikt nie zapomni twojego czasu tutaj. Napisałeś wspaniałą część historii, klubu, a ja mówię: Dziękuję, trenerze”.

Wszystko wskazuje na to, że następcą Thomasa Tuchela na stanowisku trenera Paris Saint-Germain zostanie Mauricio Pochettino. Argentyńczyk prowadzi zaawansowane rozmowy z francuskim klubem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Komentarze