Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Pochettino głównym kandydatem do zastąpienia Tuchela w PSG?

Mauricio Pochettino według informacji TalkSport jest chętny na to, aby objąć stery nad Paris Saint-Germain. Argentyńczyk w klubie ze stolicy Francji miałby zastąpić Thomasa Tuchela.

Czytaj dalej…

Mauricio Pochettino może wykorzystać fakt, że presja na aktualnym opiekunie mistrzów Francji wciąż rośnie. Chociaż ostatnio ekipa z Paryża odniosła zwycięstwo nad Manchesterem United, to jednak przyszłość niemieckiego trenera w stołecznym klubie wciąż jest niepewna.

Thomas Tuchel ma kontrakt ważny z PSG tylko do końca czerwca 2021 roku. Na dzisiaj nic nie wskazuje na to, aby kontrakt z Niemcem został przedłużony. Znany ekspert piłkarski Julien Laurens przekonuje natomiast, że następcą 47-latka w szeregach przedstawiciela francuskiej ekstraklasy może być były opiekun Tottenhamu Hotspur.

Pochettino od momentu, gdy rozstał się z londyńską ekipą, to pozostaje bez pracy. Co prawda 48-letni trener był łączony przez media z Manchesterem United, czy Realem Madryt, ale ostatecznie do żadnego z wymienionych klubów Argentyńczyk nie trafił.

Warto pamiętać, że Pochettino ma już doświadczenie z francuską piłką. Jako zawodnik grał w PSG i Girondins Bordeaux. W ekipie ze stolicy zaliczył 95 spotkań, notując w nich sześć trafień.

Komentarze