Fatalna seria Lyonu trwa. Derby des Olympiques dla Marsylii [WIDEO]

Potężny kryzys Olympique'u Lyon trwa w najlepsze... Les Gones przegrali 0:3 z Olympique'iem Marsylia w spotkaniu znanym jako Derby des Olympiques. Dzisiaj rozegrano pomiędzy tymi ekipami zaległy mecz 10. kolejki Ligue 1.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon
IMAGO / Norbert Scanella Na zdjęciu: Olympique Marsylia - Olympique Lyon
  • Olympique Marsylia wygrał 3:0 z Olympique’iem Lyon
  • Derby des Olympiques padły więc łupem Les Phoceens
  • Les Gones natomiast nie przybliżyli się do wyjścia ze strefy spadkowej

Demolka w derbach, Lyon nie wstaje z kolan

W środę wieczorem byliśmy świadkami zaległego spotkania 10. kolejki Ligue 1, w którym Olympique Marsylia na Stade Velodrome podejmował Olympique Lyon. Przypomnijmy, że starcie pomiędzy tymi drużynami pierwotnie miało odbyć się pod koniec października, ale zostało odwołane po ataku fanów Marsylii na autokar Lyonu.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli dzisiejszy mecz. Les Phoceens bowiem już w 21. minucie objęli prowadzenie za sprawą gola Vitinhi, który skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna pięć minut później było 2:0 dla Fokajczyków. Tym razem do siatki po uderzeniu głową trafił Michael Murillo.

W 55. minucie wynik spotkania na 3:0 dla podopiecznych Gennaro Gattuso ustalił Pierre-Emerick Aubameyang. W 67. minucie drugą bramkę zdobyć mógł Vitinha, jednak zagrał ręką i sędzia anulował gola. Derby des Olympiques padły więc łupem Olympique’u Marsylia. Olympique Lyon z 7 punktami na koncie zamyka tabelę Ligue 1.

Olympique Marsylia – Olympique Lyon 3:0 (2:0)

1:0 Vitinha 21′

2:0 Michael Murillo 25′

3:0 Pierre-Emerick Aubameyang 55′