Olympique Marsylia wytypował dwóch kandydatów na stanowisko trenera

Prezes Olympique Marylia – Pablo Longoria
Pressfocus Na zdjęciu: Prezes Olympique Marylia – Pablo Longoria

Według doniesień francuskiej prasy, Jorge Sampaoli w piątek zrezygnował z funkcji trenera Olympique Marsylia. Oznacza to, że na nieco ponad miesiąc przed startem sezonu wicemistrzowie Francji zostali bez trenera. Nicolo Schira wskazał, kto mógłby zastąpić Argentyńczyka na stanowisku.

  • Sampaoli w piątek podjął decyzję o odejściu z Olympique Marsylii
  • Argentyńczyk miał być sfrustrowany polityką transferową klubu
  • Na jego miejsce wicemistrzowie Francji wytypowali dwóch kandydatów: Tudora i Marcelino

Marsylia potrzebuje szybko zatrudnić nowego trenera

Informacja o odejściu z Olympique Marsylia Jorge Sampaoliego była dość nieoczekiwana. Argentyńczyk doprowadził klub w zeszłym sezonie do wicemistrzostwa Francji, a zarząd był zadowolony z wykonywanej przez niego pracy. Dziennikarze z The Mirror przekazali w piątek, iż powodem rezygnacji 62-latka miała być frustracja z powodu polityki transferowej klubu ze Stade Velodrome. Ponadto Sampaoli był skłócony z Arkadiuszem Milikiem, a prezes klubu w tym tygodniu zapowiedział, że Polak zostanie na kolejny sezon.

Włoski dziennikarz Nicolo Schira podał, kto może zastąpić Sampaoliego na stanowisku trenera francuskiego klubu. Jego zdaniem pod uwagę brane są obecnie dwie kandydatury. Są to Igor Tudor i Marcelino.

Tudor w zeszłym sezonie prowadził drużynę Hellas Verona, która zajęła w lidze całkiem wysokie jak na możliwości klubu, dziewiąte miejsce. Chorwat nie zdecydował się jednak przedłużać umowy z klubem, wobec czego obecnie jest bezrobotny. Marcelino natomiast rozstał się w tym tygodniu z Athletikiem Bilbao, w którym spędził półtora roku. Baskowie postanowili go jednak zwolnić, a na jego miejsce zatrudnili Ernesto Valverde.

Zobacz też: Arsenal pozbył się pomocnika

Komentarze