Lyon nie złożył broni, Lorient pokonane

Piłkarze Lyonu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Lyonu

Lyon pokonał Lorient 4:1 (0:0) w meczu 36. kolejki Ligue 1. Gospodarze mają więc wciąż realne szanse na wicemistrzostwo Francji, ale PSG które ma tylko dwa punkty przewagi, jeszcze nie rozegrało swojego spotkania. Dwa gole strzelił Bruno, a po jednym trafieniu dołożyli Aouar, Paqueta i Monconduit.

Przewaga Lyonu była widoczna już w 1. połowie. Mimo to gospodarze nie potrafili przez długi czas pokonać defensywy Lorient, a wykreowane sytuacje mało kiedy zagrażały bramce rywali. Najlepszą okazję miał w siódmej minucie Mathis Ryan Cherki, ale uderzenie młodego Francuza zostało dobrze zablokowane przez obrońcę. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

W drugiej połowie gospodarze zdecydowanie poprawili celowniki, a efekt mogliśmy obejrzeć już w 53. minucie. Dobrym podaniem w pole karne popisał się wtedy Cherki. Houssem Aouar jeszcze lepszym przyjęciem zgubił obrońcę i z bliskiej odległości pokonał golkipera, otwierając tym samym wynik spotkania.

Na podwyższenie prowadzenia nie musieliśmy zbyt długo czekać. W 66. minucie jeden z piłkarzy Lyonu miał doskonałą okazję, ale trafił piłką w nogę golkipera. Do futbolówki dobiegł najszybciej Lucas Paqueta, który uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce. Chwilę później rzut karny pewnie wykorzystał Bruno i było już 3:0.

Brazylijczyk w 77. minucie pokazał, że potrafi zdobywać gole nie tylko z rzutów karnych. Bruno rozegrał ładną klepkę z Slimanim i w sytuacji sam na sam pokonał Nardiego. Gościom udało się jednak trafić gola kontaktowego. W 83. minucie kapitalnym strzałem prosto w okienko bramki popisał się Monconduit, który ustalił końcowy rezultat na 4:1.